لزوم اتخاذ رویکرد خردمندانه در استفاده از فضای مجازی
همراه ما باشید

لزوم اتخاذ رویکرد خردمندانه در استفاده از فضای مجازی

لزوم اتخاذ رویکرد خردمندانه در استفاده از فضای مجازی

آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: کشورهای جهان باید با همدلی و همکاری برای توسعه صلح، امنیت، پیشرفت و رفاه در سراسر جهان تلاش کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: کشورهای جهان باید با همدلی و همکاری برای توسعه صلح، امنیت، پیشرفت و رفاه در سراسر جهان با اتخاذ رویکرد خردمندانه در استفاده از فضای مجازی تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، ابوالحسن فیروزآبادی در پیامی به مناسبت فرارسیدن سال ۲۰۲۰ میلادی و تبریک آن هموطنان مسیحی و تمامی مسیحیان جهان، گفت: امروز جامعه جهانی بیش از گذشته نیازمند و تشنه پیام و آرمان پیامبران الهی یعنی ایمان به خداوند، عدالتخواهی و صلح طلبی، برادری و مبارزه با ظلم، تبعیض، خودکامگی و جهل است.

وی افزود: اکنون که جهان با بحران ها و چالش های متعدد اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی روبرو است و عده ای می کوشند با ایجاد تفرقه یا توسل به زور و خشونت، کرامت انسانی را خدشه‌دار کنند، ما بر این باوریم که فضای مجازی به عنوان زیست بوم جدید برای توسعه روابط و تعاملات در سطح جهانی، نباید محملی برای اینگونه تهدیدات و آسیب های متوجه جامعه انسانی قرار گیرد و ضرورت دارد که کشورهای جهان با همدلی و همکاری، به منظور بهره برداری مفید و عادلانه از فرصت ها و مزیت های آن و پرهیز از تهدیدات و آسیب های آن و اتخاذ رویکرد خردمندانه در استفاده از این فضا در راستای توسعه صلح، امنیت، پیشرفت و رفاه در سراسر جهان تلاش کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اضافه کرد: ما بر این باوریم که در دنیای به هم متصل شده امروز که پیشرفت فناوری های نوظهور، تحولات عمیق و پرشتابی را در حیات و نظم موجود اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی جوامع رقم زده است، بازگشت به آموزه‌های رفیع پیامبران الهی، یگانه راه نیل به سعادت و تعالی انسان است و گسترش صلح مبتنی بر عدالت جز با تلاش جمعی و بهره‌گیری از آموزه‌های ادیان ابراهیمی، تلاش برای تعالی و کمال انسان و گام برداشتن در مسیر تحقق آرزوی فطری و ذاتی بشریت برای نیل به آرامش و رفاه، ممکن نخواهد بود.

فیروزآبادی تاکید کرد: ما معتقدیم که تقویت و تحکیم همکاری بین‌المللی میان ذی‌نفعان فضای مجازی می تواند در افزایش درک و تفاهم متقابل، ایجاد جهانی بهتر و پیشرفت همه جانبه ملت ها بر مبنای معنویت و عدالت نقش به‌سزایی ایفا کند.

وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری متقابل بتوانیم به مسئولیت مشترکمان برای رفع بی عدالتی، تبعیض و ظلم در جهان عمل کنیم و جامعه جهانی بیش از پیش در مسیر استقرار صلح و عدالت در جهان فیزیکی و و زیست بوم فضای مجازی که در جهان فیزیکی در هم تنیده است، گام بردارد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: امیدواریم بتوانیم گامی بلند در مسیر گسترش صلح، عدالت، اخلاق و برادری و کاهش نابرابری ها در زیست بوم فضای مجازی جهان گستر برداشته و بکوشیم با مساعی مشترک و گفتگو و تعامل میان صاحب نظران، عالمان و پیروان ادیان الهی در سال ۲۰۲۰ گام های مهمی در جهت تحقق یک فضای مجازی اخلاق مدار، عادلانه، شفاف، صلح آمیز و در خدمت خیر بشریت، در مسیر تعالی و توسعه جامعه انسانی و عاری از تهدیدات و آسیب ها برداریم.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه