آمریکایی ها زیر سایه غول چینی قرار گرفت
همراه ما باشید

آمریکایی ها زیر سایه غول چینی قرار گرفت

آمریکایی ها زیر سایه غول چینی قرار گرفت

آی‌سی‌تی‌نیوز - بنچمارک «ارزیابی درک زبان عمومی» (GLUE) برای آموزش، ارزیابی و تحلیل سیستم های فهم زبان های طبیعی (NLU) به کار می رود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، بنچمارک «ارزیابی درک زبان عمومی» (GLUE) برای آموزش، ارزیابی و تحلیل سیستم های فهم زبان های طبیعی (NLU) به کار می رود. شرکت هایی که مدل های پردازش زبان های طبیعی را توسعه می دهند، به کمک این بنچمارک مدل های خود را ارزیابی می کنند.

تاکنون مدل مایکروسافت، که MT-DNN-SMART نام دارد، در صدر جدول بنچمارک GLUE قرار داشت و پس از آن مدل T3 گوگل در رده دوم قرار گرفته بود. حال موتور جستجوگر چینی بایدو (Baidu) با مدل خود که ERNIE نام دارد، گوگل و مایکروسافت را شکست داده و رکورد 90.1 امتیاز را از خود به جای گذاشته است.

تیم تحقیقاتی بایدو می گوید:

«فهم زبان، چالش سختی است. نتایج ما در بنچمارک GLUE نشان می دهند که آموزش مدل های زبانی از قبل با تمرینات مداوم و یادگیری چندوظیفگی، مسیر امیدوارکننده ای در حوزه تحقیقات پردازش زبان های طبیعی (NLP) محسوب می شوند. ما به بهبود عملکرد مدل ERNIE با فرم ورک دائمی آموزشی ادامه خواهیم داد.»

بایدو از مدل ERNIE استفاده های متعددی می کند که از جمله آنها می توان به قابلیت پاسخ‌دهی به سوالات در موتور جستجوی خود اشاره کرد که بهبود رضایتمندی 16 درصدی کاربران را در نتایج جستجو به دنبال داشته است.

موتور جستجوی بایدو محبوبیت بالایی در چین داشته و پس از خروج گوگل از چین در سال 2010، هفتاد درصد از سهم سرچ ها را به خود اختصاص داده است. البته اپلیکیشن هایی مثل WeChat که اجازه تماشای ویدیو، خواندن اخبار، خرید اینترنتی و سفارش غذا را بدون موتور جستجوی سنتی می دهند، تا حدی از محبوبیت این موتور کاسته اند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه