اپل خود را بی نیاز از نمایشگر های سامسونگ می‌کند
همراه ما باشید

اپل خود را بی نیاز از نمایشگر های سامسونگ می‌کند

اپل خود را بی نیاز از نمایشگر های سامسونگ می‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس گزارش‌هایی که از کره جنوبی منتشر شده است، اپل قرار است تامین‌کننده نمایشگر‌های آیفون‌های سال آینده خود را تغییر داده و به جای سامسونگ از پنل‌های شرکت BOE استفاده کند. یکی از دلایل این کار قیمت پایین‌تر پنل‌های OLED این شرکت عنوان شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، بر اساس گزارش‌هایی که از کره جنوبی منتشر شده است، اپل قرار است تامین‌کننده نمایشگر‌های آیفون‌های سال آینده خود را تغییر داده و به جای سامسونگ از پنل‌های شرکت BOE استفاده کند. یکی از دلایل این کار قیمت پایین‌تر پنل‌های OLED این شرکت عنوان شده است.

البته شرکت BOE چندان برای اپل تامین‌کننده جدیدی نیست. اپل از LCD های این شرکت برای آیپد و مک بوک استفاده می‌کند. با این حال گفته می‌شود اپل ۴۵ میلیون پنل OLED خمیده به این کمپانی سفارش داده تا پنل‌های آیفون‌های سال آینده خود را تامین کند. دیگر تامین‌کننده‌های نمایشگر این کمپانی آمریکایی، ال جی و سامسونگ خواهند بود که هر کدام ۲۶ میلیون و ۱۵۰ میلیون پنل در اختیار اپل خواهند گذاشت.

این خبر برای سامسونگ چندان خوشایند نخواهد بود، زیرا پیش از این اپل ۲۳۰ میلیون پنل از سامسونگ خریداری می‌کرده است که سال آینده با کاهشی ۸۰ میلیونی مواجه خواهد شد. این تعداد پنل قطعا به شرکت BOE سفارش داده می‌شود. در اصل اپل قصد دارد تا هر سال تعداد بیشتری پنل به شرکت BOE سفارش دهد تا وابستگی خود به سامسونگ را کاهش داده و به جای برسد که دیگر شاهد پنل‌های این کمپانی کره‌ای در آیفون نباشیم.

در همین راستا مینگ چی کو تحلیلگر معروف بازار، می‌گوید که اپل سال آینده ۵ آیفون جدید معرفی خواهد کرد که تنها یکی از آن‌ها از پنل LCD استفاده می‌کند (آیفون ۹ یا همان SE 2). چهار گوشی دیگر اپل احتمالا آیفون ۱۲ پرو مکس ۶.۷ اینچی، آیفون ۱۲ پرو ۶.۱ اینچی، آیفون ۱۲ ۵.۴ اینچی و آیفون ۱۲ پلاس ۶.۱ اینچی خواهند بود که همگی پنل‌های OLED استفاده خواهند کرد. در نتیجه انتظار می‌رود اپل درخواست بالایی از پنل‌های OLED را به ۳ شرکت تامین‌کننده خود بدهد.

همچنین با توجه با محبوبیت احتمالی آیفون ۹، تحلیلگران تخمین می‌زنند که‌ آیفون ۹ چیزی در حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون به فروش رود که این اتفاق به تنهایی بازار LCD های کمپانی BOE را داغ می‌کند. همچنین فروش سرسام آور آیپد و درخواست بالای مک بوک را نیز نمی‌توان فراموش کرد. نکته دیگر این که پنل‌های شرکت BOE مورد تایید استانداردهای اپل واقع شده‌اند و در نتیجه از این پس باید شاهد تولید آیفون با پنل‌های این شرکت باشیم.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه