آشنایی با پرفروش‌ترین بازی‌های استیم در سال 2019
همراه ما باشید

آشنایی با پرفروش‌ترین بازی‌های استیم در سال 2019

آشنایی با پرفروش‌ترین بازی‌های استیم در سال 2019

آی‌سی‌تی‌نیوز - با نزدیک شدن به پایان سال جاری میلادی، استیم فهرستی از پرفروش‌ترین بازی‌های سال 2019 خود را اعلام کرد که در ادامه می‌توانید از عناوین این لیست مطلع شوید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از گجت نیوز، با نزدیک شدن به پایان سال جاری میلادی، استیم فهرستی از پرفروش‌ترین بازی‌های سال 2019 خود را اعلام کرد که در ادامه می‌توانید از عناوین این لیست مطلع شوید.

فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های استیم در سال 2019 با چند بازی کاملا جدید همراه شده است اما آثار محبوب قدیمی نیز در آن قابل رویت هستند. نکته قابل توجه فهرست مذکور این است که تنها یک بازی دارای بخش چند نفره نیست.

بازی گاد آف وار در سال 2018 موفقیت بزرگی به دست آورد و در همان ماه اول عرضه، بیش از 5 میلیون نسخه فروخت تا ثابت کند بازی‌های دارای بخش داستانی یا در واقع بازی‌هایی که بخش آنلاین ندارند، هنوز هم توانایی جذب مخاطب دارند اما سال 2019 یک بار دیگر نشان داد که سلیقه مخاطبان به سوی آثار چند نفره سوق پیدا کرده و آینده بازی‌های ویدیویی را همین بازی‌های آنلاین ترسیم خواهند کرد. نمونه‌اش، قطع شدن بازی فورتنایت برای مدتی کوتاه و معرفی فصل دوم آن بود که بیش از 4 میلیون نفر آن را از توئیتر مشاهده کردند. و اما پرفروش‌ترین بازی‌های استیم در سال 2019 نیز به همین مسئله اشاره دارند.

پرفروش‌ترین بازی‌های استیم در سال 2019 کدام‌اند؟

رینبو سیکس: سیج (Rainbow Six Siege)، مانستر هانتر: ورلد (Monster Hunter: World)، توتال وار: سه پادشاهی (Total War: Three Kingdoms)، دوتا 2 (Dota 2)، وارفریم (Warframe)، الدر اسکورولز آنلاین (The Elder Scrolls Online)، کانتر استرایک: گلوبال آفنسیو (Counter-Strike: Global Offensive)، تمدن 6 (Civilization 6)، جی تی ای 5 (Grand Theft Auto 5)، پابجی (PUBG)، دستینی 2 (Destiny 2) و سکیرو: سایه‌ها دو بار می‌میرند (Sekiro: Shadows Die Twice) پرفروش‌ترین بازی‌های استیم در سال 2019 میلادی بودند و همان طور که مشخص است، بازی سکیرو تنها عنوانی است که از بخش آنلاین بهره نمی‌برد. این بازی جایزه بهترین بازی سال را هم از مراسم Game Awards به خانه برد که به فروش آن کمک شایانی کرد.

این لیست شامل فروش آیتم‌ها و بسته‌های الحاقی نیز می‌شود و به همین دلیل است که شاهد حضور تعدادی از بازی‌های قدیمی هستیم. بسته آیس بورن (Iceborne) بازی مانستر هانتر: ورلد، بسته گتدرینگ استورم (Gathering Storm) و غیره باعث شده‌اند تا این عناوین فروش بالایی را تجربه کنند. در این لیست، تنها دو بازی سکیرو و توتال وار: سه پادشاهی در سال 2019 عرضه شده‌اند و آثار دیگر قدیمی هستند که نشان می‌دهد بازیکنان دیگر آن‌ قدرها هم به بازی‌های جدید علاقه ندارند و ترجیح می‌دهند که همان بازی‌های محبوب خود را به شکلی تازه تجربه کنند.

این موفقیت‌ها بدون شک از چشم شرکت‌های بازی‌سازی پنهان نمی‌ماند و بازی‌های بیشتری از این مدل آنلاین پیروی خواهند کرد. برای مثال، سازندگان بازی هیلو اینفینیت (Halo Infinite) اعلام کرده‌اند که شاید این بازی هم از چنین رویکری بهره بگیرد یا بازی بعدی مجموعه بتلفیلد (Battlefield) هم این گونه بود. بازی‌های دارای بخش تک نفره و داستانی، طرفداران خودشان را دارند اما در حال حاضر، این بازی‌های آنلاین هستند که پول می‌سازند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه