ویوو سه گوشی‌ هوشمند با دوربین چهارگانه درون حفره‌ای را ثبت اختراع کرد
همراه ما باشید

ویوو سه گوشی‌ هوشمند با دوربین چهارگانه درون حفره‌ای را ثبت اختراع کرد

ویوو سه گوشی‌ هوشمند با دوربین چهارگانه درون حفره‌ای را ثبت اختراع کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - پتنت تازه‌ای که توسط اداره مالکیت فکری چین به کمپانی ویوو (vivo) اعطا شده است، طراحی سه گوشی‌ هوشمند را با دوربین چهارگانه درون حفره‌ای را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از گجت نیوز، پتنت تازه‌ای که توسط اداره مالکیت فکری چین به کمپانی ویوو (vivo) اعطا شده است، طراحی سه گوشی‌ هوشمند را با دوربین چهارگانه درون حفره‌ای را نشان می‌دهد.

رقابت برای عرضه‌ی گوشی‌ها تمام صفحه، به ظهور نمایشگرهای ناچ‌دار و حفره‌دار یا دوربین‌های سلفی پاپ آپ و چرخان منجر شده است. کمپانی‌های مختلف همچنان در تلاش برای به تکامل رساندن چنین راهکارهایی هستند و تازه‌ترین مورد، ایده‌ی ویوو برای استفاده از دوربین چهارگانه درون حفره‌ای است.

در طراحی نخست، هر یک از چهار دوربین سلفی در گوشه‌های صفحه نمایش قرار دارند. این طراحی، تا حدی یادآور گوشی آمازون فایر فون است. تصاویر دیگر، حفره‌های دوگانه‌ای را در دو طرف بخش فوقانی نمایشگر نشان می‌دهند. البته در تصویر وسطی، این حفره‌های دوگانه بزرگ‌تر و متصل به هم هستند. در عکس زیر، می‌توانیم وجود دوربین چهارگانه در پشت گوشی را نیز ببینیم.

مشخص نیست کمپانی ویوو از ارائه چنین طرح‌هایی چه نقشه‌ای در سر دارد و کدام‌یک را برای تولید محصول تجاری انتخاب می‌کند. البته مانند هر پتنت دیگری، اینجا هم تضمینی وجود ندارد که دستگاه‌هایی با این ظاهر وارد بازار شوند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه