دوره‌های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیاء برگزار می شود
همراه ما باشید

دوره‌های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیاء برگزار می شود

دوره‌های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیاء برگزار می شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - دوره‌های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیاء با حمایت ستاد توسعه فناوری‌‏های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۲۷ تا ۲۹ آذرماه امسال برگزار می‌شود.

دوره‌های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیاء با حمایت ستاد توسعه فناوری‌‏های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۲۷ تا ۲۹ آذرماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از ستاد توسعه فناوری‏ های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز تحقیقات اینترنت اشیا ، دوره ‏‌های آموزش جامع و تخصصی اینترنت اشیا را در آذر ماه سال جاری در تهران برگزار می کند.

پنجمین دوره آموزش جامع اینترنت اشیا و دومین دوره تخصصی امنیت اینترنت اشیاء با هدف افزایش ظرفیت‌‏های دانشی و آموزشی کشور در بخش فناوری‏‌های نوین دیجیتالی، برگزار می‌شود. در این دوره آموزشی توانمندسازی دانشجویان، مهندسان و متخصصان کشور برای حضور در اکوسیستم هوشمندسازی و اینترنت اشیا، برگزار خواهد شد.

در دوره آموزشی اینترنت اشیاء، «مفاهیم، اقتصاد و مدل‏‌های تجاری اینترنت اشیاء»، «سخت‌ افزار، ارتباطات و مخابرات اینترنت اشیاء»، «پلتفرم‏‌های اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی» و «امنیت و حریم خصوصی اینترنت اشیاء» ارائه می‌شود.

همچنین در دوره تخصصی طراحی و ارزیابی پروتکل‏‌های امنیتی و حریم خصوصی اینترنت اشیاء هم مباحثی مانند «اهمیت امنیت اینترنت اشیاء با تکیه بر الزامات امنیتی بر اساس چارچوب چهار لایه‌‏ای پیشنهادی مبنی بر لایه سخت‌‏افزار»، «لایه شبکه»، « لایه هوش مصنوعی» و «لایه برنامه کاربردی» ارائه می‌شود.

در این دوره، علاوه بر بحث در خصوص تهدیدات و آسیب پذیری‏‌های متداول در معماری اینترنت اشیاء، روش‏‌های طراحی و ارزیابی پروتکل‏‌های امنیتی مورد استفاده در لایه‏‌های مختلف نیز مطابق با معماری امن چهار لایه، تدریس خواهد شد.

سرفصل‏‌های دومین دوره تخصصی طراحی و ارزیابی پروتکل‏‌های امنیتی و حریم خصوصی اینترنت اشیا نیز شامل «مفاهیم، ابعاد و تهدیدات امنیتی و حریم‌خصوصی در اینترنت اشیا»، «راه‌کارهای موجود برای حفظ حریم‌خصوصی»، «اصول طراحی پروتکل‌های امنیتی و بررسی اجزای پایه امنیتی رمزنگاری»، «تشریح نمونه‌های جدید پروتکل‌های امنیتی ارائه ‌شده برای اینترنت اشیاء در سال‌های اخیر»، «آموزش نحوه تحلیل امنیتی پروتکل‌ها و بررسی حملات مطرح» و «مروری بر فناوری بلاکچین و کاربرد آن در امنیت اینترنت اشیاء» ارائه می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز تحقیقات اینترنت اشیا مراجعه کنند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه