هوش مصنوعی سامسونگ 7 روز دیگر معرفی می‌شود
همراه ما باشید

هوش مصنوعی سامسونگ 7 روز دیگر معرفی می‌شود

هوش مصنوعی سامسونگ 7 روز دیگر معرفی می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - سامسونگ در مارس ۲۰۱۷ از دستیار هوش مصنوعی خود به نام بیکسبی رونمایی کرد و برای اولین بار در گلکسی نوت ۸ آنرا ارائه کرد. بیکسبی در مدت کوتاهی پس از آن به بسیاری از گوشی ها و دستگاه های دیگر این شرکت هم راه پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، سامسونگ در مارس ۲۰۱۷ از دستیار هوش مصنوعی خود به نام بیکسبی رونمایی کرد و برای اولین بار در گلکسی نوت ۸ آنرا ارائه کرد. بیکسبی در مدت کوتاهی پس از آن به بسیاری از گوشی ها و دستگاه های دیگر این شرکت هم راه پیدا کرد.

حدود سه سال پس از این ماجرا نوبت به محصول مبتنی بر هوش مصنوعی جدید به نام نئون رسیده که هفته آینده و طی نمایشگاه CES 2020 معرفی خواهد شد. نئون توسط آزمایشگاه تحقیقات پیشرفته و فناوری سامسونگ STAR Labs توسعه یافته است. هنوز جزییات دقیقی در مورد نئون منتشر نشده و پیش از این گمان می رفت نسخه پیشرفته ای از بیکسبی باشد اما کمپانی با انتشار توییتی این فرضیه را رد کرد:

مفتخریم که نئون قبل از رونمایی اینقدر مورد توجه قرار گرفته اما برخلاف برخی خبرها به بیکسبی یا دیگر محصولات فعلی ربطی ندرد.

از سوی دیگر سامسونگ در صفحه توییتر خود چند تصویر را منتشر کرده که روی آنها سوال «آیا تا کنون با یک [انسان] مصنوعی ملاقات کرده اید؟» به زبان های مختلف نوشته شده است. متن این تصاویر احتمالا اشاره ای به قابلیت نئون برای تعامل با کاربران به زبان های مختلف است.

با توجه به تیزری که روی سایت رسمی و شبکه های اجتماعی منتشر شده به نظر می رسد محصول جدید سامسونگ یک انسان دیجیتالی مبتنی بر AI است که هوش و عواطف بشری را شبیه سازی می کند. آنچه که این نظریه را اثبات می کند انتشار پستی از سوی کمپانی در فیسبوک و توییتر است: «نئون=انسان مصنوعی».

تنها حدود ۱۰ روز به افتتاح نمایشگاه CES 2020 باقیمانده و تا آن زمان باید منتظر معرفی انسان دیجیتال سامسونگ بمانیم. دیجیاتو هم مثل هر سال رویدادهای جذاب این نمایشگاه را به صورت زنده پوشش خواهد داد

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه