مرورگر کروم خود را به سرعت آپدیت کنید
همراه ما باشید

مرورگر کروم خود را به سرعت آپدیت کنید

مرورگر کروم خود را به سرعت آپدیت کنید

آی‌سی‌تی‌نیوز - اگر روی کامپیوتر خود از مرورگر کروم استفاده می کنید، بهتر است هرچه سریع تر آخرین بروزرسانی این نرم افزار را نصب کنید؛ چرا که به گزارش گروه تجزیه و تحلیل تهدیدات گوگل، یک آسیب پذیری بسیار خطرناک در مرورگر مذکور وجود دارد که به هکرها اجازه می دهد با اجرای کدهای مخرب، کنترل رایانه قربانی را تماماً در اختیار بگیرند.

 

اگر روی کامپیوتر خود از مرورگر کروم استفاده می کنید، بهتر است هرچه سریع تر آخرین بروزرسانی این نرم افزار را نصب کنید؛ چرا که به گزارش گروه تجزیه و تحلیل تهدیدات گوگل، یک آسیب پذیری بسیار خطرناک در مرورگر مذکور وجود دارد که به هکرها اجازه می دهد با اجرای کدهای مخرب، کنترل رایانه قربانی را تماماً در اختیار بگیرند.

آسیب پذیری مورد بحث که با کد CVE-2019-5786 شناخته می شود، مرورگر کروم را در تمام سیستم عامل های مایکروسافت ویندوز، اپل مک و لینوکس تحت تأثیر قرار می دهد.

گوگل تا زمانی که اکثر کاربران بروزرسانی مورد نیاز را دریافت نکنند، جزئیات آسیب پذیری جدید را منتشر نخواهد کرد

البته تیم گوگل هنوز جزئیات زیادی از رخنه خطرناک مرورگر کروم منتشر نکرده و صرفاً اظهار داشته که به دلیل وجود آسیب پذیری در بخش FileReader، امکان اجرای کدهای مخرب و انجام حملات از راه دور برای مهاجمان وجود خواهد داشت. این تیم اعلام کرده تا زمانی که اکثر کاربران بروزرسانی مورد نیاز را دریافت نکنند، جزئیات آسیب پذیری مرورگر کروم منتشر نخواهد شد.

اما موضوعی که گوگل را نگران کرده، استفاده از نفوذپذیری جدید توسط هکرها در حال حاضر است که به صورت روزمره از آن برای حمله به سیستم های مختلف بهره می گیرند. از همین رو کمپانی ساکن مانتین ویو نسبت به استفاده از نسخه های قدیمی کروم اکیداً هشدار داده است.

لازم به ذکر است که آسیب پذیری FileReader علاوه بر فراهم کردن امکان دور زدن تمهیدات امنیتی توسط هکرها، به آنها اجازه می دهد تنها با هدایت کاربر به یک صفحه وب، کدهای مخرب را روی سیستم بارگذاری کرده و به راحتی کنترل همه چیز را در دست بگیرند.

گفتنی است گوگل برای رفع رخنه، پچ امنیتی شماره 72.0.3626.121 را برای سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس منتشر کرده و کاربران در نقاط مختلف دنیا امکان دانلود و نصب آن را دارند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه