جایگزین اپلیکیشن های گوگل هواوی به زودی عرضه میشود
همراه ما باشید

جایگزین اپلیکیشن های گوگل هواوی به زودی عرضه میشود

جایگزین اپلیکیشن های گوگل هواوی به زودی عرضه میشود

آی‌سی‌تی‌نیوز - با ادامه یافتن تحریم های آمریکا علیه هواوی، این شرکت چینی تصمیم گرفته تا قبل از شروع سال 2020 اپلیکیشن های جایگزین گوگل را به بازار عرضه کند. آنر جدید با سرویس موبایل گوگل (GMS) از راه می رسد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از کلیک – با ادامه یافتن تحریم های آمریکا علیه هواوی، این شرکت چینی تصمیم گرفته تا قبل از شروع سال 2020 اپلیکیشن های جایگزین گوگل را به بازار عرضه کند. آنر جدید با سرویس موبایل گوگل (GMS) از راه می رسد.

تحریم های آمریکا علیه شرکت هواوی و ممنوعیت تجارت با شرکت هایی همچون گوگل، بدون شک استراتژی های کمپانی چینی را دستخوش تغییر کرده اما به هیچ عنوان مانع پیشرفت آن نشده است. گزارش های جدید Economic Times حاکی از آن هستند که هواوی با همکاری توسعه دهندگان هندی، در حال جایگزینی برنامه های محبوب و کاربردی گوگل است. زیرا همانطور که می دانیدT محصولات جدید این شرکت از جمله سری گوشی های آنر، دیگر قابلیت پشتیبانی از سرویس هایی همچون گوگل درایو، Gmail و Maps را ندارند.

چارلز پنگ، مدیر هواوی طی مصاحبه ای با ET اعلام کرده که این شرکت در حال آماده سازی سرویس های انحصاری و ساخت یک اکوسیستم جدید است. وی اظهار داشته که برنامه های کلیدی همچون سرویس های پرداختی، جهت یابی، پیام رسانی و بازی های متعدد تا پایان ماه دسامبر در دسترس افراد قرار می گیرند. یوتیوب، گوگل پلی، جیمیل، گوگل پلی گیم و گوگل مپس از جمله اپلیکیشن هایی هستند که هواوی قصد جایگزینی آن ها را دارد. البته ناگفته نماند که این شرکت چینی برای برطرف کردن نیاز کاربران و ماندن در عرصه رقابت چاره ای جز ساختن اکوسیستم جدید ندارد.

شاید برایتان جالب باشد:  تماشا کنید: جعبه گشایی هواوی Y9 پرایم 2019

برند آنر نیز در حال گفتگو با توسعه دهندگان هندی است تا 150 اپلیکیشن کاربردی در این کشور را شناسایی کرده و آن ها را به App Gallery (جایگزین پلی استور) اضافه کند. البته پنگ در خلال گفته های خود اعلام کرده که اسمارت فون بعدی آنر به طور قطع قابلیت پشتیبانی از سرویس های گوگل را خواهد داشت.

البته آنر علاوه بر گوشی همراه، محصولات دیگری همچون تلویزیون، وسایل صوتی هوشمند و گجت های مبتنی بر اینترنت اشیاء را نیز به زودی وارد بازار هند می کند. این برند قصد دارد تا از این طریق، 10 درصد از سهم بازار را در سال 2020 به خود اختصاص دهد. در این میان، هواوی نیز در حال آماده سازی محصولات جدید به ویژه ساعت های هوشمند است.

غول فناوری چینی به لطف سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری، اپلیکیشن های جایگزین گوگل را به زودی وارد بازار خواهد کرد. این شرکت همزمان در حال متقاعدسازی توسعه دهندگان هندی برای پیوستن به سرویس موبایل هواوی (HMS) است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه