آپدیت نرم افزاری تسلا تخته نرد را اضافه کرد
همراه ما باشید

آپدیت نرم افزاری تسلا تخته نرد را اضافه کرد

آپدیت نرم افزاری تسلا تخته نرد را اضافه کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - در اطلاعیه رسمی منتشر شده، تسلا به برخی از این فرمان ها اشاره کرده و افزوده پس از دریافت آپدیت، مالکین می توانند با گفتن جملاتی مثل "دما را روی 70 تنظیم کن"، "محفظه داشبورد را باز کن"، "آلبوم گروه بیتلز را پخش کن" و یا "آینه سمت راست را تنظیم کن" با خودرو ارتباط برقرار کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، در اطلاعیه رسمی منتشر شده، تسلا به برخی از این فرمان ها اشاره کرده و افزوده پس از دریافت آپدیت، مالکین می توانند با گفتن جملاتی مثل "دما را روی 70 تنظیم کن"، "محفظه داشبورد را باز کن"، "آلبوم گروه بیتلز را پخش کن" و یا "آینه سمت راست را تنظیم کن" با خودرو ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر این آپدیت جدید به رانندگان اجازه می دهد از طریق دکمه بالا یا پایین بردن صفحه (اسکرول) سمت راست فرمان، پیام های دریافتی را مطالعه نموده و به آنها پاسخ دهند. جالب آنکه با فشردن این دکمه، متن پیام به صورت صوتی برای راننده خوانده می شود. فشردن مجدد دکمه اسکرول میکروفون های داخلی را برای دریافت صدای راننده و تبدیل کلمات به متن آماده می کند.

سیستم اتوپایلوت تسلا هم پس از آپدیت مذکور توانایی نمایش اجسام بیشتری در اطراف خودرو را دارد و اکنون قادر است آیتم هایی مثل چراغ قرمز، علامت های ایست و بعضی از علایم جاده ای را تشخیص دهد. با این آپدیت تسلا گامی بزرگ به سوی فناوری کاملا خودران برداشته و بعضی از قابلیت های مورد نیاز را به خودروهای خود افزوده است.

حالت کمپ (Camp Mode) دیگر قابلیتی است که آپدیت جدید تسلا در خود دارد. با فعال کردن این حالت، خودرو فاکتورهایی مثل جریان هوا، دما و نورپردازی داخلی را برای ایجاد شرایط ایده آل برای شب ماندن درون خودرو، بطور اتوماتیک تنظیم کرده و ضمن پخش موزیک های دلخواه سرنشینان، لوازم دیجیتال را نیز شارژ می کند.

بروزآوری اخیر خودروساز کالیفرنیایی شامل برخی موارد جزئی تر نیز می شود، از جمله اینکه رانندگان می توانند تنها با فشردن دکمه بوق نسبت به ذخیره سازی خودکار ویدیوی دَشکم (dashcam – دوربینی که همواره تصاویر روبروی خودرو را ضبط می کند) اقدام کنند.

در کنار موارد یاد شده، تسلا دو بازی Stardew Valley و Backgammon (تخته نرد) را نیز به محصولات خود اضافه کرده است؛ همچنین حالت تئاتر اینک از سرویس توییچ (Twitch) نیز پشتیبانی می کند تا علاقه مندان بتوانند جریان بازی ها را به صورت زنده تماشا کنند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه