توییتر انتشار فایل PNG متحرک را ممنوع کرد
همراه ما باشید

توییتر انتشار فایل PNG متحرک را ممنوع کرد

توییتر انتشار فایل PNG متحرک را ممنوع  کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - انتشار فایل PNG متحرک در توییتر ممنوع شد. این اقدام در راستای جلوگیری از سوءاستفاده کاربران صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از رسانه کلیک – انتشار فایل PNG متحرک در توییتر ممنوع شد. این اقدام در راستای جلوگیری از سوءاستفاده کاربران صورت گرفته است.

توییتر انتشار فایل PNG متحرک را ممنوع کرد، چرا که ماه گذشته هشتگ های بنیاد صرع ربوده و تصاویر ایجاد کننده تشنج برای افراد دارای صرع ارسال شد. توییتر به تازگی اعلام کرده موفق به کشف باگی در این شبکه اجتماعی شده که به افراد امکان افزودن چندین تصویر متحرک به یک توییت را فراهم می کند. همچنین توسط این باگ می توان محافظت از پخش خودکار توییتر برای این فرمت را نیز دور زد.

توییتر در توییتی اعلام کرده:

ما می خواهیم همه افراد تجربه امنی در این شبکه اجتماعی داشته باشند. فایل های APNG جالب هستند؛ با این حال از تنظیمات پخش خودکار پیروی نمی کنند. به همین دلیل امکان اضافه کردن آن ها به توییت ها را حذف کردیم. این اقدام در راستای افزایش امنیت کاربرانی که به تصاویر متحرک حساسیت دارند مانند افراد مبتلا به صرع، صورت گرفته است.

لازم به ذکر است؛ همچنان می توانید از تصاویر متحرک در توییت های خود استفاده کنید، اما باید فرمت آن ها GIF باشد. با توجه به این موضوع که اکثر افراد از این فرمت استفاده می کنند، تغییرات اعمال شده در توییتر چندان برای آن ها ناخوشایند نخواهد بود.

شاید برایتان جالب باشد:  مشکل امنیتی توییتر در اپلیکیشن اندرویدی آن برطرف شد

توییتر با حذف امکان افزودن فایل های APNG به توییت ها، در حال کار روی اضافه کردن متن به فایل های گیف است.  لازم به ذکر است؛ حذف فایل های APNG از توییتر نمی تواند این شبکه اجتماعی را تبدیل به محیطی ایمن برای افراد مبتلا به صرع کند، چرا که همچنان افراد می توانند از فایل های GIF سوءاستفاده کرده و باعث آزار دیگران شوند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه