یکی از سهام داران و بنیان گذاران اصلی شرکت اوبر گیری کرد
همراه ما باشید

یکی از سهام داران و بنیان گذاران اصلی شرکت اوبر گیری کرد

یکی از سهام داران و بنیان گذاران اصلی شرکت اوبر گیری کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - به نظر می رسد تراویس کالانیک ، یکی از سهام داران و بنیان گذاران اصلی شرکت اوبر قصد دارد تا در تاریخ 31 دسامبر سال جاری از ادامه همکاری با این کمپانی انصراف دهد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از رسانه کلیک – به نظر می رسد تراویس کالانیک ، یکی از سهام داران و بنیان گذاران اصلی شرکت اوبر قصد دارد تا در تاریخ 31 دسامبر سال جاری از ادامه همکاری با این کمپانی انصراف دهد.

ظاهرا تراویس کالانیک مدیر اجرایی سابق شرکت اوبر، دیگر مایل به ادامه همکاری با این شرکت نیست. اوبر در روز سه شنبه اعلام کرد که کالانیک می خواهد در روز 31 دسامبر سال جاری از سمت خود در هیئت مدیره استعفا داده و تمرکز خود را روی شغل جدید و تلاش های بشردوستانه معطوف سازد. کالانیک از سال 2010 تا 2017 در سمت مدیر اجرایی شرکت اوبر انجام وظیفه می کرد. در طول این مدت، وی شاهد انتقادهای فراوان نسبت به رواج فرهنگ کاری مسموم و فریب مجریان قانون بود. پس از امضای نامه ای توسط گروهی از سرمایه گذاران مبنی بر تغییر مدیریت کمپانی، کالانیک در نهایت از جایگاه مدیریت برکنار شد و سمت خود را به دارا خسروشاهی واگذار کرد.

البته پیش از امروز نیز نشانه هایی از آمادگی کالانیک برای جدایی از شرکت اوبر به چشم می خورد. وی از زمان قفل شدن سهام اوبر تا لغو آن در تاریخ ششم نوامبر، بیش از 2.1 میلیارد دلار از سهام خود را به فروش رساند. علیرغم کناره گیری کالانیک از سمت رهبری، شرکت اوبر هنوز در حال رسیدگی به مشکلات و عواقب مربوط به دوره تصدی وی است.

در اوایل ماه جاری، این کمپانی مبلغی معادل با 4.4 میلیون دلار را به کارمندانی پرداخت کرد که در محیط کاری با رفتارهای غیراخلاقی مواجه شده بودند. نادیده گرفتن مداوم چنین گزارش هایی توسط کالانیک و مدیران دیگر، باعث شده تا اوبر هنوز درگیر حل مسایل مربوط به گذشته باشد.

جبران خسارت راننده نیز یکی دیگر از مشکلاتی بوده که از ابتدای فعالیت کالانیک تاکنون گریبان گیر این شرکت آمریکایی بوده است. اوبر در اوایل سال جاری موافقت کرد تا حدودا 650 میلیون دلار را بابت مالیات های عقب افتاده بیمه معلولیت و بیکاری در ایالت نیوجرسی پرداخت کند. تقریبا 96000 راننده در حوالی نیویورک گرد هم آمده و از شرکت اوبر به خاطر حقوق های پرداخت نشده از سال 2011 شکایت کردند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه