منتظر انقلاب اپل در دنیای فناوری باشید
همراه ما باشید

منتظر انقلاب اپل در دنیای فناوری باشید

منتظر انقلاب اپل در دنیای فناوری باشید

آی‌سی‌تی‌نیوز - اپل به تازگی سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای را به فعالیت محرمانه خود اختصاص داده است. گروهی از متخصصین و افراد خبره در حوزه ارتباطات بی سیم و ماهواره ای به پروژه فناوری ماهواره ای اپل ملحق شده اند.

رسانه کلیک – اپل به تازگی سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای را به فعالیت محرمانه خود اختصاص داده است. گروهی از متخصصین و افراد خبره در حوزه ارتباطات بی سیم و ماهواره ای به پروژه فناوری ماهواره ای اپل ملحق شده اند. 

طبق گزارش جدید Bloomberg، کمپانی اپل در حال سرمایه گذاری در زمینه پژوهش و توسعه فناوری های بی سیم و ماهواره ای است. شایعات می گویند که این شرکت کوپرتینویی، گروهی از محققین خود را به طور مخفیانه در این زمینه به کار گرفته، هرچند که هدف اصلی اپل از این سرمایه گذاری هنوز مشخص نیست.

برخی بر این باورند که اپل به دنبال روش های جدید جهت بهبود اتصال بین دستگاه ها از طریق ارتباطات مستقیم ماهواره ای است. به طور دقیق تر، این کمپانی قصد دارد تا به وسیله تابش، داده ها را به دستگاه ها منتقل کرده و به این ترتیب از اپراتورهای موبایل بی نیاز شود. عده ای دیگر معتقدند که فعالیت های اخیر اپل به منظور ایجاد یک شبکه جدید از دستگاه ها یا شاید بهبود دقت و قابلیت ردیابی مکان صورت می گیرند.

این غول دنیای فناوری در طول پنج سال، گروهی از متخصصین عالم در حوزه ماهواره ها، هوافضا و طراحی آنتن را جمع آوری کرده و به استخدام خود درآورده است. با اینکه پروژه فناوری ماهواره ای اپل هنوز در مرحله ابتدایی بوده و حتی امکان کنار گذاشتن آن وجود دارد، اما جزو یکی از چند پروژه خاصی به شمار می آید که تیم کوک، مدیر عامل اپل شخصا به آن علاقه نشان داده است.

گروه مخفی فعال در پروژه فناوری ماهواره ای اپل، با رهبری مایکل ترلا و جان فنویک، دو مهندس هوافضای سابق آغاز به کار کرده که در آوریل سال 2017 به شرکت کوپرتینویی ملحق شدند. ترلا و فنویک متخصصین حوزه فناوری های ماهواره ای بوده و سرعت فعالیت آن ها در چند ماه گذشته افزایش یافته است.

علاوه بر این دو، نام افراد زبده دیگری از جمله مت اتوس (بنیان گذار موسسه پژوهشی اتوس و نامی شناخته شده در زمینه فناوری های بی سیم) و اشلی مور ویلیلامز (مدیر اجرایی کمپانی Aerospace و متخصص ارتباطات ماهواره ای) در گروه محرمانه اپل به چشم می خورد. این دو توسط دنیل الیس به این پروژه ملحق شده اند. جالب اینکه الیس قبلا در سمت مدیر اجرایی نتفلیکس، تجربه ساخت شبکه هایی را داشته که قادر به انتقال تابشی داده ها در مقیاس جهانی هستند. 

همانطور که پیش تر گفته شد، هدف و جهت گیری پروژه فناوری ماهواره ای اپل هنوز تعریف نشده است. همچنین مشخص نیست که آیا کمپانی کوپرتینویی از شبکه های ماهواره ای فعلی یا ماهواره انحصاری خود استفاده خواهد کرد. تنها زمان قصد اپل از سرمایه گذاری در این پروژه را نشان می دهد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه