هواوی در فروش باز هم رکورد تازه‌ای زد
همراه ما باشید

هواوی در فروش باز هم رکورد تازه‌ای زد

هواوی در فروش باز هم رکورد تازه‌ای زد

آی‌سی‌تی‌نیوز - هواوی در سال 2019 موفق به فروش 230 میلیون گوشی موبایل هوشمند در سراسر جهان شد و توانست رکورد تازه‌ای را به نام خود به ثبت برساند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از گجت نیوز، هواوی در سال 2019 موفق به فروش 230 میلیون گوشی موبایل هوشمند در سراسر جهان شد و توانست رکورد تازه‌ای را به نام خود به ثبت برساند.

شرکت هواوی را می‌توان نمونه‌ای موفق از افزایش عملکرد در شرایط سخت دانست. در جدیدترین گزارش‌ها، مشخص شده که این شرکت توانسته علاوه بر رسیدن به آمارهای فروش سال گذشته، 230 میلیون دستگاه گوشی موبایل هوشمند در سراسر جهان را به فروش برساند. این عدد رشد فروش چشم‌گیری در حوزه گوشی های هوشمند در سال 2019 محسوب می‌شود.

پس از محدودیت‌هایی که در بهار برای Huawei وضع شد، تصور می‌شد که این شرکت دچار ضرری هنگفت بشود و به مرور دچار افت در فروش محصولات شود. اما این شرکت با تصمیم‌های درست و مدیریت بهینه توانست به رشد خود ادامه دهد تا جایی که 64 روز مانده به پایان سال 2019،به صورت رسمی اعلام شد که میزان فروش محصولات هواوی در حوزه گوشی های هوشمند به 200 میلیون دستگاه، برابر با کل آمار فروش سال 2018 رسیده است.

رکورد جدید هواوی در فروش گوشی موبایل

با این اوصاف می‌شد حدس زد که هواوی سال 2019 را با آمار بهتری نسبت به سال گذشته به پایان برساند. بنا بر گزارش‌های منتشر شده ریچارد یو، مدیر عامل هواوی در نشستی داخلی اعلام کرد که این شرکت آمار فروش 230 میلیون دستگاه را در روز 22 اکتبر گذرانده و تا به اینجای کار Huawei رکورد قبلی خود را شکسته و به طور حتم فروش بسیار بهتری نسبت به سال گذشته را ثبت خواهد کرد.

اگر همین آمار 230 میلیون دستگاه را در نظر بگیریم، هواوی حداقل رشدی 12 درصدی را نسبت به سال گذشته در سال 2019 به ثبت رسانده است و برای سال جاری باید هواوی را در رتبه دوم فروش گوشی های هوشمند در جهان قرار دهیم؛ رتبه‌ای که بعید نیست با این سرعت رشد در آینده نزدیک به عدد «یک» برسد.

دورنمای Huawei تکیه بر دانش و فناوری شرکت‌های تولید شده در کشور چین است و این شرکت در نظر دارد دستگاه‌هایی تولید کند که به صورت کامل در هر دو حوزه سخت افزار و نرم افزار وابستگی خود را به صفر برساند. با توجه به پیشرفت‌های اخیر در صنعت الکترونیک و ساخت تراشه، هواوی این امکان را دارد که در سال 2020 تعداد بسیار زیادی از محصولات خود را به صورت 100 درصدی با قطعات تولید شده در داخل کشور خود بسازد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه