نسخه‌ی جدید اج مشابه گوگل کروم خواهد شد
همراه ما باشید

نسخه‌ی جدید اج مشابه گوگل کروم خواهد شد

نسخه‌ی جدید اج مشابه گوگل کروم خواهد شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - سال گذشته بود که مایکروسافت اعلام کرد در نظر دارد تا تا مرورگر خود یعنی مایکروسافت اج را بر مبنای کرومیوم توسعه دهد. حالا تصاویر جدید منتشر شده از مرورگر مایکروسافت نشان می‌دهد

سال گذشته بود که مایکروسافت اعلام کرد در نظر دارد تا تا مرورگر خود یعنی مایکروسافت اج را بر مبنای کرومیوم توسعه دهد. حالا تصاویر جدید منتشر شده از مرورگر مایکروسافت نشان می‌دهد که این شرکت تا حد زیادی در این مسیر پیش رفته و نسخه‌ی جدید مرورگر شرکت ردموندی شباهت زیادی به گوگل کروم دارد. این در حالیست که نسخه‌های کنونی اج رابط کاربری منحصر به فردی دارند.

وبسایت نئو وین به تازگی چند اسکرین شات از نسخه‌ی جدید مرورگر مایکروسافت منتشر کرده است که در آن‌ها می‌توان متوجه شد که این نسخه در ابتدای مسیر قرار دارد و به نظر می‌رسد مایکروسافت در حال بررسی و ارزیابی همگام سازی‌ها و پشتیبانی اج از افزونه‌ها و امکان ایجاد تب‌های جدید در مرورگر خود است.

با توجه به تصاویر منتشر شده احتمالا می‌توانیم شاهد پشتیبانی نسخه‌ی بعدی اج از افزونه‌های کنونی این مرورگر هم باشیم. علاوه بر این یقینا استفاده از همه‌ی افزونه‌های کروم در نسخه‌ی جدید اج امکان پذیر خواهد بود.


ابط کاربری نمایش داده شده در اسکرین شات‌ها نشان می‌دهد که اج تا حد زیادی طراحی منحصر به فرد خود را کنار گذاشته و شباهت زیادی به گوگل کروم پیدا کرده است. البته این تصاویر نسخه‌ی ابتدایی این مرورگر را نمایش می‌دهند و ممکن است تغییرات زیادی در رابط کاربری آن صورت بگیرد. دلیل این شباهت استفاده‌ی مایکروسافت از کرومیوم است که هسته‌ی اصلی گوگل کروم به شمار می‌رود.

هنوز مشخص نیست که مایکروسافت چه زمانی به صورت عمومی از مرورگر جدید خود رونمایی می‌کند، اما فعلا نسخه‌های اولیه‌ی این مرورگر برای کارمندان شرکت مایکروسافت در دسترس قرار دارد. این مرورگر هنوز برای مشترکین اینسایدر در دسترس قرار نگرفته اما به زودی این اتفاق خواهد افتاد تا آن‌ها اولین افرادی باشند که از نسخه‌ی جدید اج استفاده می‌کنند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه