آخرین فرصت برای ثبت شناسه کالای تولید داخل
همراه ما باشید

آخرین فرصت برای ثبت شناسه کالای تولید داخل

آخرین فرصت برای ثبت شناسه کالای تولید داخل

آی‌سی‌تی‌نیوز - تمامی تولیدکنندگان و تشکل های صنعتی لوازم خانگی تولید داخل تا 15 دی ماه فرصت دارند که برای 8 گروه کالایی خود فرایند ثبت و اخذ شناسه را انجام دهند و برای کالاهای خود شناسه دریافت کنند.

تمامی تولیدکنندگان و تشکل های صنعتی لوازم خانگی تولید داخل تا 15 دی ماه فرصت دارند که برای 8 گروه کالایی خود فرایند ثبت و اخذ شناسه را انجام دهند و برای کالاهای خود شناسه دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از فناوران- عباس هاشمی، مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با بیان این مطلب گفت: به تمامی تشکل های صنعتی و واحد های تولیدی ابلاغ شده که تا 15 دی ماه برای دریافت شناسه کالا برای محصولات تولیدی خود اقدام کنند و در سطح بازار هم با هماهنگی و با اطلاع رسانی که با اتحادیه فروشندگان و توزیع کنندگان لوازم خانگی انجام شده است تا زمان نهایی تعیین شده باید برای کالاهای موجود خود شناسه کالا بگیرند.

وی ادامه داد: این قدم نخست است و در قدم های بعدی تمامی اقلام لوازم خانگی را شامل خواهد شد و باید تولید کنندگان و واردکنندگان اقدام به ثبت، اخذ و نصب شناسه کالا کنند.

هاشمی افزود: باتوجه به هماهنگی هایی که با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شده است وبا اطلاع رسانی که به واحدهای تولیدی و برای بخش های فروش و توزیع در سطح بازار انجام شده است بعد از 15 دی ماه اگر کالایی دارای شناسه کالا نباشد در سطح بازار کالای قاچاق تلقی خواهد شد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه