تقدیر وزیر ارتباطات از اپراتورهای موبایلی
همراه ما باشید

تقدیر وزیر ارتباطات از اپراتورهای موبایلی

تقدیر وزیر ارتباطات از اپراتورهای موبایلی

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات دیروز در مراسمی از اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه بابت توسعه زیرساخت های ارتباطی و برقراری ارتباط ایمن و پایدار جهت خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین 98 قدردانی کرد.

وزیر ارتباطات دیروز در مراسمی از اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه بابت توسعه زیرساخت های ارتباطی و برقراری ارتباط ایمن و پایدار جهت خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین 98 قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از روزنامه فناوران، دیروز در مراسم قدردانی از خادمان اربعین که با حضور محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران این وزارت و اپراتورهای خدمات ارتباطی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، از اقدامات مدیرعامل همراه اول و سه مدیر دست اندرکار در کمیته اربعین این اپراتور قدردانی شد.

همراه اول ضمن کاهش تعرفه تماس رومینگ بین الملل شامل «مکالمه»، «پیامک» و «اینترنت همراه» برای مشترکان خود در عراق که در ایام اربعین حضور داشتند، در خدمتی دیگر به مشترکانی که در بازه زمانی١۶ تا ٣٠ مهر به کشور عراق مسافرت کرده بودند، بسته های دو روزه اینترنت همراه ٢٠ مگابایتی هدیه داده بود.

همچنین جهت ارائه خدمات هر چه بهتر به مشترکان همراه اولی، چهار بسته اینترنت مقرون به صرفه نیز تدارک دیده شد که این بسته های متنوع یک روزه و هفت روزه با حجم ١٠٠ مگابایت تا یک گیگابایت در ایام اربعین ارائه می شد.

در کنار این سرویس های ویژه برای زائران ایام اربعین، اپراتور اول ظرفیت شبکه نسل دو، سه و چهار خود را برای مکالمه و اینترنت، در پایانه های مرزی افزایش و ظرفیت سایت های BTS خود را نسبت به اربعین سال گذشته (١٣٩٧) ارتقا داد که سرویس وای فای رایگان نیز براساس این ظرفیت ارتقا یافته، ارائه شد.

ارائه سرویس رایگان «اعلام وضعیت»، بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری «ستاره ٧٢٧٢ مربع» از جمله دیگر خدمات جذاب از منظر مشترکان بود که امسال برای نخستین بار در اختیار زائران قرار گرفت تا بتوانند وضعیت خود را در سیستم ثبت کرده و دیگر زائران و آشنایان بتوانند از وضعیت شان در هر لحظه مطلع شوند.

لازم به ذکر است به مناسبت برگزاری این رویداد بزرگ، اپلیکیشن مناسبتی «همراهی» جهت خدمت رسانی بهتر و تسهیل ارتباطات زائران طراحی شد؛ امکان اعلام و استعلام وضعیت سایر زائران(بدون نیاز به اینترنت)، سامانه نذر قدم(با ارسال پیامک رایگان)، مترجم همراه (فارسی به عربی و عربی به فارسی)، مشخصات کامل موکب ها و مسیریابی بر روی نقشه (بدون نیاز به اینترنت)، ارایه انواع مختلف محتوای آموزشی، فرهنگی و ... در قالب ویدئو، نوا، کتاب الکترونیک، اپلیکیشن و ... (با اینترنت رایگان)، برگزاری مسابقات ویژه این ایام الله اربعین حسینی (ع)، امکان به اشتراک گذاری عکس، ویدئو و خبر از ویژگی ها و امکانات این اپلیکیشن بود.

همچنین با پایان ایام اربعین حسینی (ع) و بدنبال استقبال بی سابقه مشترکان همراه اول از خدمات رومینگ ارائه شده توسط این اپراتور، تمامی مصارف آزاد اینترنت رومینگ زائران در قالب بسته های رومینگ ویژه این ایام محاسبه و رقم مابه التفاوت به حساب آنان عودت داده شد.

در اربعین امسال بیش از ٢.٧ میلیون مشترک از خدمات رومینگ همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور ارتباطی ایران استفاده کردند که این تعداد نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد افزایش نشان می دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همین مراسم از ایرانسل نیز برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و برقراری ارتباط ایمن و پایدار در ایام اربعین 98 قدردانی کرد.

ایرانسل امسال علاوه بر ۱۰ مگابایت اینترنت روزانه رایگان و بسته های ویژه و مقرون به صرفه ای که برای زائران اربعین در کشور عراق در نظر گرفت، ۱۰۰ مگابایت اینترنت روزانه رایگان نیز در مرزهای اصلی پیش از خروج به سمت عراق، در اختیارشان قرار داد. همینطور پنج بسته 75 مگابایتی تا 1024 مگابایتی(معادل یک گیگابایت) نیز در نظر گرفته بود که مشترکان از آن بهره بردند. علاوه بر این ایرانسل دیتاهای روزانه رایگان در مرزهای مهران، خسروی، شلمچه و چذابه نیز در اختیار زائران قرار داده بود.

اپراتور دوم همچنین با هدف ارتقای بیش از پیش پوشش شبکه در شهرهای مرزی، تجهیز و توسعه شبکه داخلی به ویژه در مسیر جاده ها و کریدورهای مرزی را مورد توجه قرار داده و نیز در راستای افزایش ظرفیت شبکه، با ایجاد پشتیبان های لازم در زمینه دیتا و مذاکره با شرکت ارتباطات زیرساخت، اپراتورهای عراقی و سایر مراجع مرتبط اقدامات گسترده ای را برنامه ریزی و اجرا کرد.

کارشناسان ایرانسل نیز از مدت ها پیش، با برگزاری نشست های هفتگی و انجام بازدیدهای منطقه ای، نسبت به برطرف کردن برخی مشکلات احتمالی در زمینه پوشش شبکه اقدام کردند. همچنین از جمله مهم ترین اقدامات انجام شده توسط ایرانسل می توان به برنامه ریزی جهت ساخت و راه اندازی سایت های دائمی در مناطق مرزی، بویژه در محل های تجمع زائران در شهرهای مهران، چزابه و شلمچه، برنامه ریزی جهت بروزرسانی سایت های موجود در مناطق فوق، برنامه ریزی جهت ارسال و راه اندازی سایت های سیار در مناطق مرزی، ارائه بسته های جدید رومینگ و امکان فعال سازی آن از طریق نرم افزار «ایرانسل من» و نیز انجام هماهنگی لازم جهت برپایی مراکز خدمات ایرانسل در نقاط مرزی و اعزام کارشناسان مرکز روابط با مشتریان ایرانسل جهت خدمت رسانی به زائران در مسیر راهپیمایی اشاره کرد.

ایرانسل همچنین پس از پایان راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) و با توجه به استقبال ۱.۷ میلیون مشترک ایرانسل از خدمات رومینگ بزرگترین اپراتور دیتای ایران که نسبت به سال گذشته، ۷۸ درصد افزایش یافته بود، با توجه به پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر محاسبه هزینه اینترنت آزاد مصرفی اربعین در کشور عراق به صورت بسته های اینترنت برای مشترکان اپراتورهای تلفن همراه و با نظر مساعد سهامداران ایرانسل، اعلام کرد که مصرف اینترنت با تعرفه آزاد مشترکان این اپراتور در ایام اربعین در کشور عراق، به صورت بسته های رومینگ محاسبه شده و مازاد پرداختی به صورت بستانکاری در قبض مشترکان دائمی و اعمال شارژ  در حساب مشترکان اعتباری منظور خواهد شد.

در این مراسم، وزیر ارتباطات با تأکید بر این که «امسال کیفیت خدمات در داخل ایران و نیز در خاک عراق، به مراتب از سال های گذشته بهتر بود»، تلاش همه جانبه سازمان تنظیم مقررات و اپراتورها برای پیگیری با طرف عراقی برای کاهش تعرفه رومینگ بین دو کشور را از جمله فعالیت هایی دانست که تأثیر آن را مردم احساس کرده اند.

 

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه