یوان دیجیتال چین با بیت کوین متفاوت است
همراه ما باشید

یوان دیجیتال چین با بیت کوین متفاوت است

یوان دیجیتال چین با بیت کوین متفاوت است

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس موسسه تحقیقات ارز دیجیتال این کشور به روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست گفته است که ارز دیجیتال چین، نسخه دیجیتالی یوان بوده و غیر قابل احتکار است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، رئیس موسسه تحقیقات ارز دیجیتال این کشور به روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست گفته است که ارز دیجیتال چین، نسخه دیجیتالی یوان بوده و غیر قابل احتکار است. همچنین بر اساس گفته‌های او، هیچ گونه پشتوانه‌ای عم از فیزیکی و ارز‌های رایج، برای این ارز دیجیتال در نظر گرفته نشده، چرا که این ارز دیجیتال به پشتوانه نیاز ندارد.

مو چانگچون در این باره توضیح می‌دهد:

این ارز دیجیتال غیر قابل احتکار بوده و نسبت به بیت کوین و دیگر آلت کوین‌های پایدار متفاوت است که نیازی به پشتوانه مالی هم ندارد.

مو اخیرا اعلام کرده بود که ارز دیجیتال ملی این کشور در دو سطح فعالیت خواهد کرد. بانک مرکزی چین در سطح اول و بانک‌های دیگر در سطح دوم سیستم متمرکز فعالیت می‌کنند. همچنین چندی پس از آن، بانک مرکزی اعلام کرد که قصد دارد سیستم آزمایشی را راه‌ اندازد که از تراکنش‌های مالی بالا جلوگیری می‌کند. این سیستم آزمایشی برای ۲ سال کار خواهد کرد و در فاز اول در استان‌های هبی، ژجیانگ و شنژن اجرایی می‌شود.

همچنین مو اعلام کرد که قصد ندارد با معرفی ارز دیجیتال ملی، به جنگ پول نقد برود. در اصل دولت پکن قصد دارد تا ارز دیجیتال را در کنار پول کاغذی یوان ارائه کند از همین رو بانک مرکزی چین با قدرت و سرعت زیادی در حال راه‌اندازی ارز دیجیتال خود است تا دلار آمریکا را به چالش بکشد، زیرا این کشور قصد دارد اولین تست میدانی از ارز دیجیتال بانک مرکزی را تا پایان سال ۲۰۱۹ اجرایی کند. به نظر می‌رسد که چین به کمک بانک مرکزی و ۴ شریک اصلی خود، قصد دارد پرداخت‌های ارز دیجیتالی را نیز به زودی اجرایی کند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه