کمپانی اوپو از یک گوشی بدون دکمه رونمایی کرد
همراه ما باشید

کمپانی اوپو از یک گوشی بدون دکمه رونمایی کرد

کمپانی اوپو از یک گوشی بدون دکمه رونمایی کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - اخیرا کمپانی اوپو (Oppo) از نمونه آزمایشی یک گوشی بدون دکمه رونمایی کرد. این دستگاه حتی درگاه شارژ و برآمدگی دوربین هم ندارد؛ گویی که از آینده به زمان حال آمده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از گجت نیوز، اخیرا کمپانی اوپو (Oppo) از نمونه آزمایشی یک گوشی بدون دکمه رونمایی کرد. این دستگاه حتی درگاه شارژ و برآمدگی دوربین هم ندارد؛ گویی که از آینده به زمان حال آمده است.

در آغاز سال جاری، گوشی میزو زیرو (Meizu Zero) را ملاقات کردیم که فاقد هرگونه پورت یا دکمه‌ای بود. باتری دستگاه با شارژر بی‌سیم 18 واتی تغذیه می‌شد و دکمه‌هایی مجازی در کناره‌‌های خود داشت. میزو تلاش کرد این مدل کانسپت را در قالب یک پروژه سرمایه‌گذاری جمعی، به تولید تجاری برساند. مبلغ مورد نظر برای تامین مالی، 100 هزار دلار بود (1299 دلار به ازای هر دستگاه)؛ اما در نهایت با جمع‌آوری 45 هزار دلار، پروژه به سرانجام نرسید. حالا نوبت اوپو است تا گوشی بدون دکمه خود را به نمایش بگذارد.

مانند میزو Zero، این نمونه آزمایشی هم هیچ درگاه یا اسپیکر قابل مشاهده‌ای ندارد. همچنین اوپو برای کاستن از حاشیه و افزایش نسبت نمایشگر به بدنه، تکنولوژی تازه‌ای را در آن پیاده‌سازی کرده است: دوربین سلفی زیر نمایشگر!

پیکسل‌های صفحه نمایش در جلوی این دوربین، بزرگ‌تر از پیکسل‌های سایر قسمت‌ها هستند تا اجازه‌‌ی عبور نور را بدهند. جالب اینکه اسپیکر هم زیر نمایشگر تعبیه شده است.

البته این پروتوتایپ، دکمه پاور کوچکی در سمت راست خود دارد؛ اما برای تنظیم صدا باید انگشت خود را روی یک بخش حساس به لمس بکشید. شارژ آن به علت نداشتن درگاه، با شارژر وایرلس 30 واتی انجام می‌شود. در ضمن دستگاه به جای سیم کارت معمولی، از یک eSIM استفاده می‌کند که روی مادربرد نصب شده است.

فعلا اوپو قصد عرضه‌‌ی این گوشی بدون دکمه را ندارد؛ اما برخی از ویژگی‌های آن را در محصولات آتی خود به‌کارگیری خواهد کرد. چه بسا تا دو سال آینده، گوشی‌هایی را از اوپو در بازار ببینیم که مجهز به دوربین زیر نمایشگر و فاقد هرگونه درگاه یا دکمه باشند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه