حساب های کاربری توییتر وابسته به دولت عربستان سعودی بسته شد
همراه ما باشید

حساب های کاربری توییتر وابسته به دولت عربستان سعودی بسته شد

حساب های کاربری توییتر وابسته به دولت عربستان سعودی بسته شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس اعلامیه توییتر، حساب های کاربری حذف شده با «لایک کردن، ریتوییت و ریپلای کردن غیرطبیعی»، پست های مربوط به مقامات سعودی را تبلیغ می کرده اند. این شبکه اجتماعی اضافه می کند که اکانت های حذف شده گفتگوهای مربوط به تحریم ایران و حضور مقامات دولتی عربستان در رسانه های غربی را نیز تقویت می کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، بر اساس اعلامیه توییتر، حساب های کاربری حذف شده با «لایک کردن، ریتوییت و ریپلای کردن غیرطبیعی»، پست های مربوط به مقامات سعودی را تبلیغ می کرده اند. این شبکه اجتماعی اضافه می کند که اکانت های حذف شده گفتگوهای مربوط به تحریم ایران و حضور مقامات دولتی عربستان در رسانه های غربی را نیز تقویت می کرده اند.

توییتر می گوید 5929 پروفایل را پاک کرده که جزوی از یک شبکه بزرگ تر شامل 88 هزار اکانت بوده اند. این حساب ها با شرکت در بحث های مختلف، «رفتار اسپم گونه» بروز می داده اند. البته توییتر تمام 88 هزار اکانت را فاش نکرده چون احتمال دارد بعضی از آنها اکانت های شخصی باشند که به منظور خرابکاری در این پلتفرم دستکاری شده اند.

توییتر سال 2018 عملیات آرشیو کردن توییت ها و رسانه هایی که احتمال می داد به عملیات اطلاعاتی عربستان سعودی وابسته هستند را آغاز کرد. این شبکه اجتماعی در همین راستا ماه اوت سال جاری میلادی، 200 هزار اکانت چینی که اعتراضات هنگ کنگ را هدف گرفته بودند، حذف کرد.

مقامات سعودی هنوز بیانیه ای در این رابطه منتشر نکرده اند.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری 2020 در آمریکا، شبکه های اجتماعی در تلاشند تا انتشار اخبار جعلی را به حداقل برسانند. ماه سپتامبر امسال، توییتر حساب کاربری «سعد القحطانی»، مشاور ارشد سابق پادشاه عربستان و مدیر امنیت سایبری این کشور را به دلیل تخطی از قوانین این کمپانی معلق کرد.

دولت عربستان سعودی با تاکتیک های مختلف از جمله به کارگیری ارتش سایبری کاربران اینترنتی را اذیت کرده و با بازداشت و زندانی کردن آنها به دنبال کنترل آزادی بیان و ایجاد تفرقه بین مخالفان و اصلاح طلبان است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه