تحریم گوگل پلی برای ایرانی ها جدی نیست
همراه ما باشید

تحریم گوگل پلی برای ایرانی ها جدی نیست

تحریم گوگل پلی برای ایرانی ها جدی نیست

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزیر ارتباطات گفت هرچند تحریم گوگل پلی یک موضوع جدی نیست، اما حتی با تحریم این سرویس‌دهنده نیز کاربران ایرانی با مشکل مواجه نخواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از گجت نیوز، معاون وزیر ارتباطات گفت هرچند تحریم گوگل پلی یک موضوع جدی نیست، اما حتی با تحریم این سرویس‌دهنده نیز کاربران ایرانی با مشکل مواجه نخواهند شد.

اخیرا شایعه‌هایی مبنی بر اینکه در آینده‌ای نزدیک شرکت گوگل تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع خواهد کرد، مطرح شده است. از این رو برخی احتمال داده‌اند که اگر قرار باشد گوگل ایران را تحریم کند، تحریم گوگل پلی به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اپلیکیشن‌های اندرویدی و همچنین سرویس گوگل مپس محتمل خواهد بود. هرچند تاکنون خبری رسمی در این خصوص منتشر نشده و تمام این موارد در حد شایعه باقی مانده است.

تحریم گوگل پلی مشکلی به وجود نمی‌آورد

امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص بیان کرد هرچند تحریم گوگل پلی در ایران یک موضوع جدی به نظر نمی‌رسد، اما اگر چنین موضوعی رخ دهد، بر این باورم که کاربران ایرانی برای دریافت چنین خدماتی با مشکلی مواجه نخواهند شد؛ چراکه در کشور برای گوگل پلی و گوگل مپس رقبای داخلی خوبی داریم. وی تاکید کرد در ایران برای ارائه خدمات اندرویدی در حوزه نقشه و فروشگاه اپلیکیشن تقویت شده‌ایم و سرویس‌دهندگان داخلی به خوبی به کاربران خدمات ارائه می‌دهند.

معاون وزیر ارتباطات در ادامه بیان کرد بررسی‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر بسیاری از کاربران ایرانی گوشی‌های اندرویدی از بازارهای داخلی اپلیکیشن‌های اندرویدی خود را دریافت می‌کنند. از این رو وابستگی به سرویس گوگل پلی زیاد نیست و کاربران با تحریم آن با مشکلی مواجه نمی‌شوند. امیر ناظمی تاکید کرد در کشور برای «گوگل مپس» و «ویز» نیز سرویس‌های بومی بسیار خوبی وجود دارند و بدون اینکه از سوی رقیب خارجی محدود یا فیلتر شوند، قادرند به کاربران ایرانی خدمات ارائه دهند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه