آیفون ۷ تشعشعات رادیویی خطرناکی دارد
همراه ما باشید

آیفون ۷ تشعشعات رادیویی خطرناکی دارد

آیفون ۷ تشعشعات رادیویی خطرناکی دارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - اوایل شهریور، شیکاگو تریبیون اعلام کرد تشعشعات رادیویی آیفون فراتر از محدوده‌ی ایمن است. حالا FCC بررسی‌ها و آزمایش‌های بیشتری روی این موضوع انجام داده و معتقد است سطح تشعشعات فرکانس رادیویی گوشی‌های هوشمند آیفون و گلکسی سامسونگ از حد قانونی فراتر نرفته و در محدوده‌ی ایمن قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از زومیت،اوایل شهریور، شیکاگو تریبیون اعلام کرد تشعشعات رادیویی آیفون فراتر از محدوده‌ی ایمن است. حالا FCC بررسی‌ها و آزمایش‌های بیشتری روی این موضوع انجام داده و معتقد است سطح تشعشعات فرکانس رادیویی گوشی‌های هوشمند آیفون و گلکسی سامسونگ از حد قانونی فراتر نرفته و در محدوده‌ی ایمن قرار دارد.


براساس گزارش شیکاگو تریبیون، آزمایش‌ها را آزمایشگاهی معتبر و مطابق با دستورالعمل‌های فدرال انجام داده است. در آن زمان، گوشی‌های هوشمند سامسونگ و موتورولا و ویوو بررسی شدند و نتیجه این بود که سطح تشعشعات فرکانس رادیویی هر سه برند بیشتر از دستورالعمل‌های وضع‌شده‌ی FCC است. نتایج آزمایش مذکور نشان می‌داد گوشی هوشمند آیفون ۷ از سایر دستگاه‌های اپل در وضعیت بدتری قرار دارد و میزان تشعشعات فرکانس رادیویی این دستگاه دوبرابر بیشتر از آن چیزی است که اپل به FCC گزارش کرده است. به‌دنبال انتشار این گزارش، کوپرتینونشین‌ها نیز ساکت ننشستند و به نتایج اعتراض کردند. در همان زمان، اپل اعلام کرد نتایج آزمایش‌های انجام‌شده نادرست هستند و روش انجام آزمایش‌ها را نپذیرفت و در بیانیه‌ای اعلام کرد آزمایش انجام‌شده به‌دلیل مطابقت‌نداشتن با روش‌های ارزیابی صحیح مدل‌های گوشی آیفون، دقت و صحت کافی ندارد.درنهایت FCC اعلام کرد موضوع را بررسی و آزمایش را تکرار خواهد کرد. چند ماه بعد و در گزارش دیگری از بلومبرگ، گفته شدآزمایش‌های اخیر روی گوشی‌های هوشمند آیفون و گلکسی نشان می‌دهد تشعشعات فرکانس رادیویی دستگاه‌های گفته‌شده از حد مجاز فراتر نرفته و قوانین مرتبط را نقض نمی‌کند. این گزارش در حالی منتشر شده است که گزارش شهریور شیکاگو تریبیون ادعا می‌کند تشعشعات فرکانس رادیویی این دستگاه‌ها فراتر از محدوده‌ی ایمن است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه