امکان اختصاص بیش 3میلیارد یورو به طرح های نوآورانه
همراه ما باشید

بر اساس لایحه بودجه سال 99 کل کشور مشخص شد؛

امکان اختصاص بیش 3میلیارد یورو به طرح های نوآورانه

امکان اختصاص بیش 3میلیارد یورو به طرح های نوآورانه

آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس لایحه بودجه سال 99 کل کشور، دولت اجازه دارد که 3 میلیارد و 425 میلیون یور از منابع صندوق توسعه ملی را به صورت تسهلات ارزی به طرح‌های نوآورانه، شرکت‌های دانش‌بنیان استانی و کارخانه‌های نوآوری اختصاص بدهد.

بر اساس لایحه بودجه سال 99 کل کشور، دولت اجازه دارد که 3 میلیارد و 425 میلیون یور از منابع صندوق توسعه ملی را به صورت تسهلات ارزی به طرح‌های نوآورانه، شرکت‌های دانش‌بنیان استانی و کارخانه‌های نوآوری اختصاص بدهد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از فناوران،  بر اساس بند «ه» تبصره 4 ماده واحده لایحه بودجه کل کشور در سال 99، به دولت اجازه داده می‌شود مبلغ سه میلیارد و چهارصد و بیست و پنج میلیون (3.425.000.000 یور) از منابع سال ١٣٩٩ صندوق توسعه ملی را به صورت تسهیلات ارزی با تضمین دولت برداشت کرده و منابع مذکور را با رعایت شرایط زیر به مصرف برساند: طرح‌های نوآورانه معاونت علمی و فناوری رییس جمهور تا سقف ٧٠ میلیون یورو، شرکت‌های دانش‌بنیان در استان‌ها تا سقف ١٠٠ میلیون یورو و کارخانه‌های نوآوری تا سقف  ٥٠ میلیون یورو.

براساس همین بند، اجازه داده شده که تجهیزات مورد نیاز این طرح‌ها که حسب مورد بنا به اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت یا معاونت علمی و فناوری رییس جمهور مشابه داخلی ندارد، ازخارج تأمین شود.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه