رمزگشایی از آخرین وضعیت پرتاب ماهواره ظفر
همراه ما باشید

رمزگشایی از آخرین وضعیت پرتاب ماهواره ظفر

رمزگشایی از آخرین وضعیت پرتاب ماهواره ظفر

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان فضایی ایران درباره آخرین وضعیت پرتاب ماهواره ظفر به فضا که طراحی و ساخت آن به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده است، توضیحاتی ارائه داد.

رئیس سازمان فضایی ایران درباره آخرین وضعیت پرتاب ماهواره ظفر به فضا که طراحی و ساخت آن به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده است، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از مهر، درباره آخرین وضعیت ماهواره ظفر گفت: خوشبختانه تمام تست های ماهواره ظفر به صورت کامل انجام شده است.

رئیس سازمان فضایی با اشاره به این مطلب که در تلاش هستیم که انشالله سازگاری هماهنگی این ماهواره با ایستگاه های زمینی و با پرتابگر را انجام دهیم، خاطرنشان کرد: در چند روز آینده در همین رابطه نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

براری همچنین درباره زمان پرتاب این ماهواره، گفت: بعد از اینکه تست های سازگاری با ماهواره بر و ایستگاه زمینی انجام بگیرد، از مراجع قانونی مجوزهای لازم برای پرتاب را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش مهر، طراحی و ساخت ماهواره ظفر از سوی سازمان فضایی به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده که دو برابر شدن دقت کنترل و افزایش بیش از ۱۵ برابری نرخ ارسال داده‌های تصویری از مزایای این ماهواره به شمار می رود.

وزن ماهواره ظفر ۹۰ کیلوگرم بوده که به منظور استقرار در مدار دایره با ارتفاع ۵۰۰ کیلومتر و زاویه انحراف مداری ۵۵ درجه طراحی شده است؛ همچنین این ماهواره مجهز به دوربین‌های رنگی و قادر به تصویربرداری از سطح زمین است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه