فیس‌بوک و رویترز به جنگ پدیده جعل عمیق می‌روند
همراه ما باشید

فیس‌بوک و رویترز به جنگ پدیده جعل عمیق می‌روند

فیس‌بوک و رویترز به جنگ پدیده جعل عمیق می‌روند

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدت برگزاری این دوره آنلاین ۴۵دقیقه است و به روزنامه نگاران امکان می‌دهد تا با ابزار لازم به منظور شناسایی محتوای جعل عمیق آشنا شوند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از فارس، مدت برگزاری این دوره آنلاین ۴۵دقیقه است و به روزنامه نگاران امکان می‌دهد تا با ابزار لازم به منظور شناسایی محتوای جعل عمیق آشنا شوند.

پیشرفت فناوری هوش مصنوعی باعث شده تا برخی افراد کلاه‌بردار و متخلف به منظور تاثیرگذاری بر افکار عمومی و فریب مردم فایل های ویدئویی،صوتی و تصاویر دروغینی را منتشر کنند. در این تصاویر و فایل‌ها معمولا شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی مشهور در حال اظهار نظرهایی جنجالی هستند. کارشناسان هشدار می‌دهند که گسترش این پدیده می‌تواند به بروز نا آرامی‌های سیاسی و اجتماعی و تنش در روابط میان کشورها منجر شود.

تا به امروز مواردی از این تصاویر و به خصوص ویدئوها با حضور سیاست مداران و چهره های فناوری مشهور آمریکایی منتشر شده است.

فیس بوک همچنین قصد دارد شش کارشناس خود را برای کمک به رویترز در این زمینه اعزام کند تا این خبرگزاری بتواند دوره های آموزشی بین المللی با موضوع جعل عمیق برای خبرنگاران خود در دیگر کشورها برگزار کند. این محتوای آموزشی به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و عربی در دسترس قرار می‌گیرد و به زودی به زبان‌های آلمانی و ژاپنی نیز ترجمه می شود.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه