همکاری گوگل، آمازون و اپل در پروژه خانه هوشمند
همراه ما باشید

همکاری گوگل، آمازون و اپل در پروژه خانه هوشمند

همکاری گوگل، آمازون و اپل در پروژه خانه هوشمند

آی‌سی‌تی‌نیوز - هدف از این پروژه، اطمینان از کار کردن تمامی محصولات خانه هوشمند فارغ از نوع تلفن هوشمند و دستیار صوتی است. به کمک این پروژه کاربران می توانند با خیالی آسوده از هماهنگ شدن محصول جدید با دیگر گجت های خانه هوشمند اطمینان حاصل کرده و با سیستم دلخواه آنرا راه اندازی و کنترل کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو،هدف از این پروژه، اطمینان از کار کردن تمامی محصولات خانه هوشمند فارغ از نوع تلفن هوشمند و دستیار صوتی است. به کمک این پروژه کاربران می توانند با خیالی آسوده از هماهنگ شدن محصول جدید با دیگر گجت های خانه هوشمند اطمینان حاصل کرده و با سیستم دلخواه آنرا راه اندازی و کنترل کنند.

گوگل اضافه می کند که کاربران گزینه انتخاب از بین گوگل اسیستنت، آمازون الکسا، اپل سیری و دیگر پلتفرم های دستیار صوتی را دارند. گوگل، آمازون و اپل استانداردی به نام Connected Home Over IP را تشکیل خواهند داد که شرکت Zigbee Alliance و شرکای متعدد آن از جمله IKEA، سامسونگ، SmartThings و Signify به آن خواهند پیوست.

فناوری های خانه هوشمند هر کدام از سه شرکت یاد شده یعنی هوم کیت اپل، آمازون الکسا و پروتکل Weave گوگل، به این استاندارد افزوده می شوند. گوگل می افزاید این سیستم با فراهم کردن یک استاندارد واحد برای ساخت محصول، توسعه محصولات را آسان کرده و هزینه های تولید را برای سازندگان کاهش خواهد داد.

استاندارد مورد بحث از پروتکل های اتصالی رایج (مثل وای فای و بلوتوث) پشتیبانی کرده و مبتنی بر آدرس IP است. البته این به معنی اتصال مستقیم تمام محصولات به اینترنت نیست و صرفاً برای آسان تر کردن پروسه دریافت پیام ها استفاده شده است. سه کمپانی مورد بحث می گویند این پروتکل برای ارسال امن پیام ها از محصول خانه هوشمند به دیوایس ها، اپ یا سرویس های دیگر ایده آل است.

گوگل، آمازون و اپل در آغاز روی محصولات امنیتی از جمله سیستم هشدار دهنده دود، قفل درب، پریزهای هوشمند، سیستم های امنیتی و کنترل کننده های تهویه و حرارتی تمرکز خواهند کرد و پس از آن نوبت به محصولات مصرفی و حتی تجاری خواهد رسید.

اواخر سال 2020 نسخه اولیه این استاندارد منتشر خواهد شد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه