تاکید معاون علمی رییس جمهور بر رشد 10 درصدی استارتاپ ها
همراه ما باشید

تاکید معاون علمی رییس جمهور بر رشد 10 درصدی استارتاپ ها

تاکید معاون علمی رییس جمهور بر رشد 10 درصدی استارتاپ ها

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون علمی رئیس جمهور اظهار داشت: برخی از شرکت‌های استارت‌آپی به طور هفتگی 10 درصد رشد دارند بنابراین شرکت‌های حال حاضر حمل و نقل نمی‌توانند با این شرکت‌ها رقابت کنند.

معاون علمی رئیس جمهور اظهار داشت: برخی از شرکت‌های استارت‌آپی به طور هفتگی 10 درصد رشد دارند بنابراین شرکت‌های حال حاضر حمل و نقل نمی‌توانند با این شرکت‌ها رقابت کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از ایلنا، سورنا ستاری در اختتامیه چهارمین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته با بیان اینکه خوشبختانه پنج ماه اخیر اتفاقات بسیار خوبی در حوزه هوشمندسازی در حمل و نقل رخ داده است اظهار داشت: اخیرا توانستیم با شرکت‌های داخلی در حوزه ساخت تجهیزات رادارهای هواشناسی اقداماتی انجام دهیم و قرار بر این است که ساخت بخشی از این تجهیزات از طریق شرکت‌های داخلی به ویژه شرکت‌های دانش بنیان انجام شود.

معاون علمی رئیس جمهوری ادامه داد: هوشمندسازی‌ها در چند ماه اخیر در حوزه حمل و نقل روند رو به رشدی داشته اما هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله داریم.

وی با تاکید بر اینکه باید بین هوشمندسازی و الکترونیکی شدن بسترها تفاوت قائل شویم، گفت: هوشمندسازی این نیست که دیتاهای معمولی را الکترونیکی کنیم بلکه در هشمندسازی باید پلتفرومی ایجاد شود تا تعاملات و ارتباطات از این طریق باشد.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: بازیگران سنتی حوزه حمل و نقل به هیچ عنوان نمی‌توانند با جوانان استارت‌آپی رقابت کنند. بازیگران سنتی با ادامه این روند صد در صد بازنده هستند و تنها راه نجات آنها این است که در این پلت‌فروم‌ها مشارکت و سرمایه‌گذاری کنند.

ستاری با تاکید بر اینکه رشد شرکت‌های استارت‌آپی بسیار سریع است، تاکید کرد: برخی از شرکت‌های استارت‌آپی به طور هفتگی 10 درصد رشد دارند بنابراین شرکت‌های حال حاضر حمل و نقل نمی‌توانند با این شرکت‌ها رقابت کنند.

وی افزود: توصیه من به تمام بازیگران سنتی حوزه حمل و نقل این است که در این بازار سرمایه‌گذاری کنند و اگر امروز وارد سرمایه‌گذاری در این حوزه نشوند بازار را از دست می‌دهند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه