کنگره خواب با هدف اطلاع‌‍رسانی بیشتر اختلالات خواب پیش می‌رود
همراه ما باشید

کنگره خواب با هدف اطلاع‌‍رسانی بیشتر اختلالات خواب پیش می‌رود

کنگره خواب با هدف اطلاع‌‍رسانی بیشتر اختلالات خواب پیش می‌رود

آی‌سی‌تی‌نیوز - کنگره خواب با هدف اطلاع‌‍رسانی بیشتر اختلالات خواب، آشنایی با مفهوم خواب طبیعی، بهداشت خواب در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از ایسنا کنگره خواب با هدف اطلاع‌‍رسانی بیشتر اختلالات خواب، آشنایی با مفهوم خواب طبیعی، بهداشت خواب در حال برگزاری است.

مهناز امینی، امروز 27 آذرماه در حاشیه کنگره ملی علم خواب که در مجتمع آموزشی و فرهنگی سپید مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کنگره خواب با هدف اطلاع‌‍رسانی بیشتر اختلالات خواب، آشنایی با مفهوم خواب طبیعی، بهداشت خواب و اشتراک‌گذاشتن تازه‌های علم خواب بین پزشکان و همکاران رشته‌های مختلف در حال برگزاری است.

وی افزود: 150 سخنران از سراسر کشور در این همایش حضور دارند. دکتر محمد فرهادی، رئیس انجمن علمی پزشکی خواب ایران، سرهنگ هادی امیدوار، رئیس پلیس راه استان خراسان رضوی و سرتیپ تیمور حسینی، رئیس پلیس کل کشور، مهمانان روز دوم این کنگره هستند.

این فلوشیپ پزشکی خواب با بیان اینکه «اکثر مخاطبان این کنگره پزشک هستند»، عنوان کرد: با توجه به شعار سال، که سال تولید و رونق ملی است. در نظرداریم تولیدات داخلی تکنولوژی و فناورانه خواب را هم در این کنگره رونق دهیم و از همکاران رشته‌های مهندسی پزشکی، مهندسی الکترونیک و دیگر رشته‌های مرتبط از دانشگاه‌های فردوسی، امام‌رضا(ع)، خیام و سجاد در این کنگره حضور دارند.

این متخصص داخلی و فوق‌تخصص ریه، تصریح کرد: رشته تخصصی داخلی، ریه، گوش‌وحلق‌و بینی، قلب‌وعروق، طب کار، مغز و اعصاب، روانپزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مخاطبان تخصصی این کنگره هستند.  این کنگره 3 روزه  است و امروز و فردا از ساعت 8 تا 18:30 و روز جمعه از ساعت 8 تا 13:30 که روز اختتامیه است، ادامه دارد.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: محورهای کنگره، اختلالات شایع خواب، بی‌خوابی، پرخوابی، خروپف یا آپنه خواب، اختلالات ساعت بیولوژیک خواب و اختلالات حرکتی مانند سندروم پای بی‌قرار، خواب در کودکان، سالمندان،  طب سنتی و مکمل در خواب ، جنبه‌های روانشناسی خواب و خواب و تصادفات از موضوعات مهم این کنگره هستند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه