مشکل اثر انگشت گلکسی S10 و نوت 10 برطرف شد
همراه ما باشید

مشکل اثر انگشت گلکسی S10 و نوت 10 برطرف شد

مشکل اثر انگشت گلکسی S10 و نوت 10 برطرف شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - سامسونگ مشکل سنسور اثر انگشت را برای گوشی های گلکسی S10 و نوت 10 برطرف کرد. در حال حاضر بروزرسانی های مربوطه تنها برای کره جنوبی عرضه شده اند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از کلیک – سامسونگ مشکل سنسور اثر انگشت را برای گوشی های گلکسی S10 و نوت 10  برطرف کرد. در حال حاضر بروزرسانی های مربوطه تنها برای کره جنوبی عرضه شده اند.

کمپانی کره ای سامسونگ اخیرا از طریق اپلیکیشن پشتیبان مشتری از کاربران گوشی های پرچمدار خود بابت وجود نقص امنیتی در سنسور اثر انگشت عذرخواهی کرده است. این شرکت از کاربران خواسته تا با نصب نسخه نرم افزاری جدید، سیستم اعتبارسنجی بیومتریک در دستگاه های خود را بروزرسانی کنند.

طبق گفته سامسونگ، مشکل اعتبارسنجی بیومتریک هنگامی رخ می دهد که الگوهای ظاهر شده روی کاورهای سیلیکونی، به همراه اثر انگشت شناسایی شوند. باید خاطر نشان کرد که کاورهای انحصاری سامسونگ چنین مسئله ای را به وجود نمی آورند، بلکه مشکل از کاورهای ساخته شده توسط شرکت های دیگر است.

مشکل اسکنر اثر انگشت حدود یک هفته پیش در دستگاه های گلکسی S10 و نوت 10 5G گزارش شد. حال به نظر می رسد که شرکت سامسونگ، با عرضه یک بروزرسانی نرم افزاری جدید برای این گوشی ها، مشکل مربوط به سنسور اثر انگشت را حل کرده است. البته این بروزرسانی فعلا تنها برای کره جنوبی اعمال شده است.

نقص امنیتی سنسور اثر انگشت روی تمام گوشی های گلکسی S10 و نوت 10 موجود در بازارهای جهانی تاثیر گذاشته و ارتباطی به چیپست حاضر در این دستگاه ها ندارد. این مشکل باعث شده تا بسیاری از موسسات مالی در انگلستان و چین به طور موقتی اپلیکیشن های بانکداری خود در گوشی های پرچمدار سامسونگ را غیر فعال کنند تا زمانی که به آن رسیدگی شود.

گوشی گلکسی نوت 10 پلاس 5G دومین پچ امنیتی ماهانه خود را در هفته پیش دریافت کرد. علیرغم اشاره به بهبود شناسایی اثر انگشت در این آپدیت، به نظر می رسد که این بروزرسانی ماهانه، ربطی به حل مشکل سنسور اثر انگشت ندارد.

با عرضه بروزرسانی در بازارهای بیشتر و رفع تدریجی نقص امنیتی در سنسور گوشی های سامسونگ، موسسات مالی نیز باید به فکر بازیابی سرویس های بانکی خود بوده و هرچه زودتر وضعیت را به حالت عادی بازگردانند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه