رئیس هیئت مدیره سامسونگ راهی زندان شد
همراه ما باشید

رئیس هیئت مدیره سامسونگ راهی زندان شد

رئیس هیئت مدیره سامسونگ راهی زندان شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - آقای لی سنگ-هون متهم است سال 2013 و زمانی که به عنوان مدیر ارشد مالی فعالیت می کرده، عملیاتی را برای ضربه زدن به اتحادیه کارگری تازه تاسیس بخش پشتیبانی سامسونگ، رهبری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، آقای لی سنگ-هون متهم است سال 2013 و زمانی که به عنوان مدیر ارشد مالی فعالیت می کرده، عملیاتی را برای ضربه زدن به اتحادیه کارگری تازه تاسیس بخش پشتیبانی سامسونگ، رهبری کرده است. «Kang Kyung-hoon»، معاون رییس اجرایی سامسونگ نیز به خاطر سرپیچی از قوانین کارگری کره جنوبی به 18 ماه زندان محکوم شد.

ده ها نفر از کارمندان فعلی و سابق سامسونگ نیز به جرم اخلال در فعالیت های اتحادیه کارگران محکوم شدند. برخی از آنها به تحمل زندان و و برخی نیز به حبس تعلیقی یا پرداخت جریمه محکوم شدند.

با اینکه آقای لی نقش تعیین کننده ای در فعالیت های روزانه سامسونگ ندارد، ولی این حکم ضربه بزرگی به بخش مدیریت بزرگ ترین شرکت کره جنوبی وارد می کند.

وال استریت ژورنال گزارش می کند که این حکم تاثیر چندانی روی سرمایه گذاران سامسونگ نخواهد گذاشت ولی روزنامه فایننشال تایمز می گوید این حکم سامسونگ را برای تغییر فرهنگ سازمانی تحت فشار قرار خواهد داد.

مواضع ضد اتحادیه ای سامسونگ به این معنی است که عده بسیار کمی می توانند در کسب و کارهای این شرکت باقی بمانند. البته این شرکت سال گذشته میلادی 1000 کارمند عضو اتحادیه را شناسایی کرد. ماه گذشته نیز کارمندان این شرکت اتحادیه جدیدی تحت یکی از اتحادیه های کارگری کره جنوبی تشکیل دادند.

اوایل شهریور ماه سال 96، لی جائه یونگ (Lee Jae-yong)، معاون ارشد ریاست کل سامسونگ توسط دادگاه مرکزی کره جنوبی به جرم اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری مجرم و به 5 سال زندان محکوم شد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه