تبلیغ سیگار و اسلحه در اینستاگرام ممنوع شد
همراه ما باشید

تبلیغ سیگار و اسلحه در اینستاگرام ممنوع شد

تبلیغ سیگار و اسلحه در اینستاگرام ممنوع شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - این شبکه اجتماعی پست هایی که در آنها محصولاتی همچون سیگار الکترونیکی، سیگار معمولی و اسلحه تبلیغ می شود را حذف خواهد کرد. اینستاگرام با این کار، برای اولین بار در آنچه که اینفلوئنسرها می توانند تبلیغ کنند، محدودیت گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، این شبکه اجتماعی پست هایی که در آنها محصولاتی همچون سیگار الکترونیکی، سیگار معمولی و اسلحه تبلیغ می شود را حذف خواهد کرد. اینستاگرام با این کار، برای اولین بار در آنچه که اینفلوئنسرها می توانند تبلیغ کنند، محدودیت گذاشت.

لازم به ذکر است که شبکه اجتماعی یاد شده پیش از گذاشتن این محدودیت برای اینفلوئنسرها، به برندها اجازه تبلیغ سیگار الکترونیکی، سیگار معمولی و اسلحه را نمی داد، ولی مانع قرارداد برندها با اینفلوئنسرها برای تبلیغ محصولات ذکر شده نمی شد.

بر اساس آنچه اینستاگرام در بیانیه خود می گوید، این شبکه اجتماعی قصد دارد با اعمال قوانین جدید همکاری اینفلوئنسرها با برندها را بهبود ببخشد. اینستاگرام در کنار این خبر، از آپدیت های جدید ابزار Brand Collab Tool هم خبر داد که در حال حاضر برای برخی از اینفلوئنسرها در دسترس است.

اینفلوئنسرها به کمک این ابزار می توانند به داده های آنالیتیک اکانت خود دسترسی پیدا کرده و از آنها برای عقد قرارداد بهتر با برندها و کمپانی هایی استفاده کنند که به دنبال آگاهی از عملکرد پست های اسپانسر شده هستند.

اواخر شهریور ماه امسال، اینستاگرام نمایش پست های تبلیغی محصولات رژیمی و آرایشی را برای کاربران زیر هجده سال محدود کرد. این شرکت در همین راستا حذف پست هایی را که در آنها محصولاتی با ویژگی های جادویی و با کد تخفیف تبلیغ می شد نیز آغاز کرد.

اینستاگرام محدودیت های ویژه ای نیز بر روی پست هایی که به نوشیدنی های الکلی و مکمل های رژیمی مربوط هستند، اعمال کرده است. البته این کمپانی از اعلام جزئیات بیشتر در این رابطه خودداری کرد.

قوانین جدید اینستاگرام از هفته های آتی اجرا خواهند شد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه