کودکان کار علیه گوگل و اپل شکایت کردند
همراه ما باشید

کودکان کار علیه گوگل و اپل شکایت کردند

کودکان کار علیه گوگل و اپل شکایت کردند

آی‌سی‌تی‌نیوز - به گزارش راشاتودی، شرکت‌های بزرگ آمریکایی نظیر آلفابت، شرکت مادر گوگل، اپل، تسلا، مایکروسافت و دل باید به دلیل استفاده از کودکان کار در جمهوری کنگو پای میز محاکمه بروند.

به گزارش راشاتودی، شرکت‌های بزرگ آمریکایی نظیر آلفابت، شرکت مادر گوگل، اپل، تسلا، مایکروسافت و دل باید به دلیل استفاده از کودکان کار در جمهوری کنگو پای میز محاکمه بروند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از فارس، این شکایت از سوی وکیل مدافع 16 کودک که در معادن کوبالت کنگو آسیب دیده یا کشته شده‌اند در دادگاه فدرال واشنگتن به جریان افتاده است.

5 نفر از این 16 کودک در جریان حادثه در معادن کوبالت کنگو و ریزش سقف معدن جان خود را از دست داده و 11 نفر دیگر از آنها آسیب جدی دیده و حتی برای همیشه فلج شده‌اند.

شکایت مطرح شده مدعی است که شرکت‌های آمریکایی که نام آنها برده شد بخشی از سیستم کار اجباری برای کودکان کار در کنگو هستند.

شکایت مطرح شده اعلام کرده که کودکان کنگویی برای روزی 2 تا 3 دلار در شرایط بسیار بد و خطرناک در معادن کار می‌کنند.

خانواده شاکیان می‌گویند که شرکت های بزرگ آمریکایی که از کبالت استخراج شده در کنگو در محصولات خود استفاده می‌کنند مدت‌هاست که از استفاده اجباری از کودکان کار در کنگو در معادن آگاه هستند.

ترنس کالینگوورث، وکلی مدافع خانوده قرابانیان، می‌گوید: این شرکت‌ها که ثروتمندترین شرکت‌های جهان هستند اجازه داده اند تا کودکان آسیب دیده و کشته شوند تا بتوانند به کبالت ارزانتر دست پیدا کنند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه