اعضای اصلی گروه هک ارباب دستگیر شد
همراه ما باشید

اعضای اصلی گروه هک ارباب دستگیر شد

اعضای اصلی گروه هک ارباب دستگیر شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - این عضو 39 ساله گروه هک شناخته شده «ارباب تاریکی» یا TDO که «نیتن فرنسیس وایت» نام دارد، اتهامات وارده را در دادگاه سنت لوئیس رد کرد. با این حال مقامات آمریکایی معتقدند او به همراه اعضای پرشمار TDO از سال 2016 به هک شرکت ها، سرقت اطلاعات و باجگیری از آنها مشغول بوده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو،این عضو 39 ساله گروه هک شناخته شده «ارباب تاریکی» یا TDO که «نیتن فرنسیس وایت» نام دارد، اتهامات وارده را در دادگاه سنت لوئیس رد کرد. با این حال مقامات آمریکایی معتقدند او به همراه اعضای پرشمار TDO از سال 2016 به هک شرکت ها، سرقت اطلاعات و باجگیری از آنها مشغول بوده است.

گروه TDO پس از سرقت اطلاعات، شرکت ها را تهدید می کردند که در صورت نپرداختن باج، اطلاعات آنها را به دیگر هکرها فروخته یا آنها را به شکل عمومی منتشر می کنند. ظاهراً این گروه مسئول هک مراکز خدمات درمانی و شرکت های حسابداری آمریکا بین سال های 2016 و 2017 است.
 

البته فعالیت های مجرمانه گروه TDO بسیار فراگیرتر از اینهاست. این گروه از ابتدای سال 2016 ده ها مورد نفوذ غیرقانونی و سرقت اطلاعات را در کارنامه خود دارد که بین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هک سه سازمان خدمات درمانی و انتشار سوابق پزشکی بیش از 650 هزار بیمار روی دارک وب
فروش سوابق پزشکی بیش از 9.3 میلیون بیمار که در مراکز بیمه ثبت شده بودند
هک و اخاذی مرکز خدمات درمانی سرطان ایالت ایندیانا
هک نتفلیکس و انتشار غیرقانونی چند اپیزود از فصل پنجم سریال OITNB
هک شبکه ABC و انتشار غیرقانونی چند اپیزود از سریال استیو هاروی
هک استودیوی لارسون و سرقت مجموعه عظیمی از اپیزودهای پخش نشده از سریال های مختلف

گفتنیست وایت دومین عضو TDO محسوب می شود که طی سال های اخیر دستگیر شده است. دیگر عضو این گروه، مردی 39 ساله است که سال 2018 توسط مقامات صرب در بلگراد دستگیر شد. اعضای TDO می گویند این گروه فقط سه عضو اصلی دارد که اطلاعاتی از عضو سوم آنها در دست نیست. این گروه تبهکار در حال حاضر به عضوگیری و استخدام هکرهای جدید مشغول است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه