اشتراک گذاری رخدادهای امنیتی بین دستگاه ها انجام می شود
همراه ما باشید

اشتراک گذاری رخدادهای امنیتی بین دستگاه ها انجام می شود

اشتراک گذاری رخدادهای امنیتی بین دستگاه ها انجام می شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران گفت: با راه‌اندازی سامانه‌های بومی جدید در زمینه پایش فضای امنیتی کشور پس از وقوع رخدادهای امنیتی، اطلاعات تجمیع‌شده به سرعت بین همه دستگاه‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران گفت: با راه‌اندازی سامانه‌های بومی جدید در زمینه پایش فضای امنیتی کشور پس از وقوع رخدادهای امنیتی، اطلاعات تجمیع‌شده به سرعت بین همه دستگاه‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از خبرگزاری فارس، وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در یک نشست خبری در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار کشور از طراحی سه سامانه در حوزه رصد پایش فضای امنیتی کشور خبر داد و گفت: با طراحی این سه سامانه حجم اطلاعات امنیتی، تاب‌آوری امنیتی و پیشگیری از بروز اتفاقات امنیتی ممکن می‌شود.

وی گفت: با راه‌اندازی مهم‌ترین سامانه از این مجموعه سه بخشی اشتراک اطلاعات امنیتی برای همه دستگاه‌ها امکان‌پذیر می‌شود و بلافاصله پس از وقوع رخدادها و حوادث امنیتی همه دستگاه‌ها از جزئیات و راه‌های مقابله با آن آگاه می‌شوند.

یزدانیان توضیح داد: در حال حاضر وقتی یک رخداد امنیتی برای یک دستگاه رخ می‌دهد، همه دستگاه‌ها از آن مطلع نمی‌شوند و وقتی اطلاع‌رسانی درباره آن در رسانه‌ها و مراکز امنیتی انجام شد، از آن خبردار می‌شوند، اما با این سامانه همه دستگاه‌ها به صورت یکسان و سریع به اطلاعات تجمیع‌شده دسترسی خواهند داشت.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران تاکید کرد: این سامانه هم اکنون عملیاتی شده است و در حال تست در زیرساخت‌های کشور است.

به گفته یزدانیان این سامانه با دانش بومی طراحی شده و هدف آینده آن اجرایی شدن در زیرساخت‌های حیاتی کشور است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه