پژوهشگران برتر فاوا تقدیر شدند
همراه ما باشید

پژوهشگران برتر فاوا تقدیر شدند

پژوهشگران برتر فاوا تقدیر شدند

آی‌سی‌تی‌نیوز - در پنجمین نشست تخصصی دستاوردهای علمی و فنی پژوهشگاه فضایی ایران از پژوهشگران برتر کشور تقدیر به عمل آمد.

در پنجمین نشست تخصصی دستاوردهای علمی و فنی پژوهشگاه فضایی ایران از پژوهشگران برتر کشور تقدیر به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از مهر، این نشست تخصصی از صبح امروز (چهارشنبه) در پژوهشگاه فضایی ایران و با هدف ارائه دستاوردهای علمی و فنی پژوهشگران این پژوهشگاه، همزمان با هفته پژوهش در حال برگزاری است.

در مراسمی با حضور مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران، ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، از پژوهشگران برتر پژوهشگاه فضایی تقدیر به عمل آمد.

بر این اساس، از پژوهشگران برتر شامل جواد حق‌شناس از پژوهشکده سامانه‌های ماهواره‌ای، محمدنوید قریشی از پژوهشکده سامانه‌های ماهواره‌ای، نورالدین قدیری معصوم از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی، بهزاد آبشت از پژوهشکده رانشگرهای فضایی، محسن بابایی از پژوهشکده مکانیک، محمدرضا پاک‌منش و سعید حاج‌علی‌گل از پژوهشکده مواد و انرژی، تقدیر به عمل آمد.

همچنین در این مراسم، «نخستین آزمایشگاه شبیه‌ساز خلاء موتورهای فضایی» و «طراحی دقیق موتور فضایی آرش ۲۴» به عنوان دستاوردهای پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی معرفی شد.

این موتور برای استفاده از بلوک انتقال مداری به عنوان پیش‌رانش انتقال ماهواره‌های هواشناسی و مخابراتی کاربرد دارد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه