زمان معرفی هواوی پی ۴۰ مشخص شد
همراه ما باشید

زمان معرفی هواوی پی ۴۰ مشخص شد

زمان معرفی هواوی پی ۴۰ مشخص شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - این دو گوشی قدرتمند که در پاریس رونمایی می شوند، به رابط کاربری EMUI 10 بر پایه اندروید ۱۰ مجهزند اما مثل میت ۳۰ از خدمات گوگل محروم شده اند و در عوض با سرویس های هواوی به دست کاربران خواهند رسید. ریچارد یو، از مدیران ارشد هواوی با اعلام این خبر به کاربران وعده طراحی جدیدی را داد که نظیر آن را هرگز در دنیای موبایل ندیده اند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، این دو گوشی قدرتمند که در پاریس رونمایی می شوند، به رابط کاربری EMUI 10 بر پایه اندروید ۱۰ مجهزند اما مثل میت ۳۰ از خدمات گوگل محروم شده اند و در عوض با سرویس های هواوی به دست کاربران خواهند رسید. ریچارد یو، از مدیران ارشد هواوی با اعلام این خبر به کاربران وعده طراحی جدیدی را داد که نظیر آن را هرگز در دنیای موبایل ندیده اند.

وی همچنین از ارتقای قابل توجه کیفیت تصاویر دوربین، توان پردازش چیپست و شارژدهی باتری هم سخن به میان آورد. هواوی قبلا و با عرضه پی ۳۰ پرو توان خود در حوزه دوربین را به رخ کشیده اما در مورد چیپست انتظار سورپرایز چندانی نداریم چون احتمالا پی ۴۰ و پی ۴۰ پرو به چیپست کایرین 5G 990 مجهز شوند که بر اساس فناوری ۷ نانومتری پلاس EUV ساخته شده و از پردازنده هشت هسته ای با دو هسته قدرتمند ۲.۸۶ گیگاهرتزی، دو هسته قدرتمند ۲.۳۶ گیگاهرتزی و چهار هسته کم مصرف ۱.۹۵ گیگاهرتزی بهره می برند.

به گفته ریچارد یو پی ۴۰ و پی ۴۰ پرو از طریق کانال های فروش معمولی نظیر فروشگاه ها و اپراتورها به بازار عرضه می شوند و تنها چیزی که نسبت به نسل قبل تغییر کرده فقدان اپ های گوگل است که با برنامه های هواوی جایگزین شده اند.

دلیل تاکید یو روی این مساله نگرانی کاربران از تکرار سناریوی میت ۳۰ پرو است که تحت تاثیر تحریم ها به صورت محدودی به بازارهای بین المللی به ویژه اروپا راه پیدا کرد. تنها راه هواوی برای جلوگیری از تکرار آن این است که در ماه های باقیمانده نظر توسعه دهندگان برای عرضه برنامه های کارامد در اپ استور خود را جلب کند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه