رشد ۱.۸ درصدی صنعت فاوا در کشور
همراه ما باشید

رشد ۱.۸ درصدی صنعت فاوا در کشور

رشد ۱.۸ درصدی صنعت فاوا در کشور

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: صنعت ارتباطات با ۱.۸ درصد و فناوری اطلاعات با ۶.۴ درصد رشد مثبت در حالی که رشد اقتصادی کشور منفی بوده گسترش پیدا کرده‌اند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: صنعت ارتباطات با ۱.۸ درصد و فناوری اطلاعات با ۶.۴ درصد رشد مثبت در حالی که رشد اقتصادی کشور منفی بوده گسترش پیدا کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از ایبِنا هاشمی با اشاره به وضعیت صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در شاخص‌های اقتصادی گفت: جدیدترین آمارها و ارزیابی‌های انجام شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه فناوری اطلاعات بیانگر آن است که هر چند در سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ رشد اقتصادی کشور منفی بوده و با توجه به تحریم‌ها و فشارهای بین المللی شرایط دشواری را داشته اما خلق ارزش افزوده در صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات حتی با وجود تحریم‌های آمریکا و مشکلات ناشی از آن رشد داشته که خبر بسیار خوبی است و امیدواریم این روند در سال ۱۳۹۹ نیز ادامه داشته باشد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: آمارهای موجود در حوزه رشد صنعت ارتباطات  حاکی از رشد ۱.۸ درصدی بوده و در حوزه فناوری اطلاعات در سال جاری رشدی ۶.۴ درصدی رخ داده که نشان از افزایش سهم بازار صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از اقتصاد و گسترش فعالیت در این زمینه است که نگاه جدی حاکمیت به این صنایع نوآورانه می‌تواند از رشد اقتصادی منفی جلوگیری کند و به سوی توسعه اقتصاد پیش رفت.

وی تاکید کرد: اقتصاد دیجیتال یکی از مهمترین موضوعات در تحول دیجیتالی به شمار می‌رود که امروزه بیش از ۵۰ درصد اقتصاد دنیا با تکیه بر اقتصاد دیجیتالی فعالیت دارد؛ در کشور نیاز است تا به صورت جدی به تحول دیجیتال در راستای حرکت به سوی اقتصاد دیجیتال نگاه شود و در همین راستا مجموعه‌های پیشرو و بزرگی همچون اپراتورهای تلفن همراه، بانک‌ها و  شرکت‌های صنایع مالی باید با ایجاد زیرساخت‌ها در کنار حاکمیت، بستر لازم برای توسعه اقتصاد دیجیتالی را فراهم کنند.

هاشمی درباره اقتصاد دیجیتال در ایران گفت: هم اکنون با توجه به سرمایه گذاری‌های بزرگ انجام شده در گذشته، در حوزه تحول دیجیتال از زیرساخت مناسبی برخورداریم و بالغ بر ۲۰ درصد از اقتصاد کشور بر پایه دیجیتال بوده که نیاز است تا این بخش رشد داشته باشد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اقدامات وزارت ارتباطات در زمینه تحول دیجیتال تاکید کرد: در راستای ایجاد زیرساخت توسعه اقتصاد دیجیتال، وزارت ارتباطات برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده و از شرکت‌ها و استارت آپ‌ها نیز حمایت‌هایی را داشته است؛ برنامه‌های تحول دیجیتال یک اصل مهم در دولت دوازدهم هستند که برخی از آن‌ها به مرحله اجرایی رسیده است.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه