هواوی میت ۳۰ پرو بهترین دوربین را دارد
همراه ما باشید

هواوی میت ۳۰ پرو بهترین دوربین را دارد

هواوی میت ۳۰ پرو بهترین دوربین را دارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - وب سایت DxOMark هواوی میت ۳۰ پرو را در همان چند روز اولی که معرفی شده بود، بررسی کرد و در صدر لیست بهترین دوربین گوشی موبایل قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، وب سایت DxOMark هواوی میت ۳۰ پرو را در همان چند روز اولی که معرفی شده بود، بررسی کرد و در صدر لیست بهترین دوربین گوشی موبایل قرار داد. این گوشی بعد‌ها توسط شیائومی نوت ۱۰ پرو به چالش کشیده شد ولی تنها جایگاه اول خود را به پرچمدار شیائومی تعارف کرد تا با هم بر مسند عکاسی با موبایل تکیه بزنند. اما این وب سایت اخیرا نسخه 5G میت ۳۰ پرو را بررسی کرده و آن را به عنوان بهترین گوشی از نظر تصویربرداری معرفی می‌کند.

پادشاه جدید عکاسی با موبایل هیچ تفاوتی از نظر سنسور دوربین با نسخه غیر 5G خود ندارد. تنها تفاوت این دو گوشی در مودم 5G است. با این حال در ۳ ماه گذشته هواوی بی کار ننشسته و اقدام به اعمال یک سری بهینه‌سازی‌ها در نرم‌افزار گوشی خود کرده است. نتیجه آن افزایش ۲ عددی امتیازی کلی شد که از ۱۲۱ به ۱۲۳ ارتقا یافته است.

با این حال با توجه به ثابت بودن سخت‌افزار دوربین‌های این گوشی، به نظر می‌رسد که وب سایت DxOMark تنها نرم‌افزار جدید این گوشی که هواوی در ۳ ماه گذشته توسعه داده را بررسی کرده است. در هر صورت این سایت اعلام می‌کند که در این مدت شاهد بهبود‌های کلیدی در نرم‌افزار دوربین هواوی میت ۳۰ پرو 5G بوده‌ایم. برای شروع عکس‌های ثبت شده با این گوشی، جزئیات بیشتری نسبت به قبل دارند.

همچنین فوکوس خودکار با لنز زوم هواوی میت ۳۰ پرو 5G کمی پایدارتر از قبل شده و در عین حال مدیریت نویز تصویر هم پیشرفت چشمگیری کرده است. علاوه بر این DxOMark گزارش می‌دهد که گستره دینامیکی عکس‌های پرتره نیز بیشتر شده و عکس‌برداری در شب هم نسبت به قبل کیفیت بالاتری دارد. لازم به ذکر است که این تغییرات تنها مختص عکس‌برداری نبوده و کیفیت فیلم‌برداری نیز در هواوی میت ۳۰ پرو نسخه 5G بهبود یافته است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه