عملکرد آیفون های 5G در بازار دلسرد کننده خواهد بود
همراه ما باشید

عملکرد آیفون های 5G در بازار دلسرد کننده خواهد بود

عملکرد آیفون های 5G در بازار دلسرد کننده خواهد بود

آی‌سی‌تی‌نیوز - زمان زیادی به آغاز سال میلادی جدید و عرضه آیفون های 5G باقی نمانده است. با این حال عده ای معتقدند که عملکرد این محصولات در بازار ضعیف تر از حد انتظار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از رسانه کلیک – زمان زیادی به آغاز سال میلادی جدید و عرضه آیفون های 5G باقی نمانده است. با این حال عده ای معتقدند که عملکرد این محصولات در بازار ضعیف تر از حد انتظار خواهد بود.

طبق شایعات منتشر شده، اپل در سال 2020 آیفون های 5G خود را به بازار می فرستد (شرکت اپل در سال 2020 چهار گوشی 5G را روانه بازار می کند). این خبر طرفداران گوشی آیفون را به شدت خوشحال کرده، چراکه آنان نیز به زودی می توانند توانایی استفاده از شبکه ارتباطی 5G را داشته باشند. با این حال جین مانستر، شریک مدیریتی Loup Ventures دیدگاه متفاوتی نسبت به این موضوع دارد. وی معتقد است که عملکرد گوشی های جدید در بازار ضعیف تر از حد انتظار خواهد بود.

طبق پیش بینی های مانستر، ورود آیفون های 5G به بازار در ابتدا موجب ناامیدی سرمایه گذاران خواهد شد (اپل در سال 2020 از پنج آیفون جدید رونمایی خواهد کرد). وی علت اصلی این امر را عدم پوشش کامل فناوری 5G توسط اپراتورها دانسته است. همانطور که می دانید امکان استفاده از شبکه ارتباطی 5G هنوز در برخی کشورها وجود ندارد. بنابراین شمار بسیاری از هواداران iPhone همچنان به خرید نسخه های 4G ادامه خواهند داد. البته این موضوع مسلما به منزله شکست کامل iPhone 2020 نیست؛ اما شاید بهتر باشد که انتظارات خود را تا حدی پایین بیاوریم.

 

در پایان باید بگوییم که اظهارات مانستر با گزارش هایی که در گذشته به دست ما رسیده مغایرت های بسیاری دارد. شرکت کوپرتینویی در حال حاضر تولید گوشی های iPhone 11 را تا حدودی کاهش داده، چراکه معتقد است اسمارت فون های جدید به سبب بهره مندی از فناوری 5G محبوبیت بیشتری را در بین هواداران به دست خواهند آورد. حال باید دید که در نهایت پیش بینی های اپل به واقعیت می پیوندد یا جین مانستر. شما در این باره چه فکر می کنید؟ لطفا دیدگاه خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه