اینتل شرکت تراشه‌ساز هوش مصنوعی هابانا را خرید
همراه ما باشید

اینتل شرکت تراشه‌ساز هوش مصنوعی هابانا را خرید

اینتل شرکت تراشه‌ساز هوش مصنوعی هابانا را خرید

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت "اینتل" غول تراشه‌سازی مشهور دنیا به تازگی یک شرکت تراشه‌ساز هوش مصنوعی موسوم به "هابانا" را به ارزش دو میلیارد دلار خریداری کرده است.

شرکت "اینتل" غول تراشه‌سازی مشهور دنیا به تازگی یک شرکت تراشه‌ساز هوش مصنوعی موسوم به "هابانا" را به ارزش دو میلیارد دلار خریداری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از ایسنا از تک کرانچ، اینتل امروز بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد که شرکت اسرائیلی سازنده تراشه‌های هوش مصنوعی موسوم به "هابانا لبز"(Habana Labs) را در اختیار گرفته است. این معامله که حدود دو میلیارد دلار ارزش دارد، جدیدترین مورد از سرمایه‌گذاری‌های سنگین اینتل در هوش مصنوعی است که نام‌هایی مانند "Nervana Systems" و "Movidius" را شامل می‌شود.

شرکت "هابانا" در ماه ژوئیه از پردازنده آموزش هوش مصنوعی خود به نام "گائودی"(Gaudi) رونمایی کرد و وعده داد که قادر به چهار برابر کردن قدرت سیستم‌های مبتنی بر GPU یا پردازنده گرافیکی است.

مدتی بود که شایعه شده بود این شرکت در فهرست اهداف اینتل قرار دارد، چرا که به نظر می‌رسد اینتل می‌خواهد در بازار هوش مصنوعی یکه تاز باشد.

اینتل قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ حدود ۲۴ میلیارد دلار روی حوزه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری داشته باشد.

این شرکت تنها در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳.۵ میلیارد دلار درآمد حاصل از هوش مصنوعی داشته است که افزایش ۲۰ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

"ناوین شنوی" معاون اجرایی اینتل گفت: خریداری "هابانا" استراتژی هوش مصنوعی ما را که فراهم آوردن راه حل‌های متناسب با هرگونه نیاز مشتریان است، پیشرفت می‌دهد. "هابانا" به طور خاص با خانواده پردازنده‌های آموزش هوش مصنوعی با کارایی بالا، مراکز داده ما را پشتیبانی خواهد کرد و یک محیط برنامه نویسی مبتنی بر استاندارد برای پرداختن به کارهای در حال توسعه هوش مصنوعی ارائه می‌دهد.

در حال حاضر اینتل انتظار دارد که "هابانا" به عنوان یک واحد تجاری مستقل و با مدیریت فعلی خود فعالیت کند. مقر این شرکت نیز همچنان در اسرائیل مستقر خواهد بود و "آویگدور ویلنز" مدیرعامل "هابانا" به مدیریت شرکت خود ادامه خواهد داد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه