سرقت 49 میلیون دلار ارز مجازی توسط یک هکر
همراه ما باشید

سرقت 49 میلیون دلار ارز مجازی توسط یک هکر

سرقت 49 میلیون دلار ارز مجازی توسط یک هکر

آی‌سی‌تی‌نیوز - کمپانی کره‌ای آپ بیت 342 هزار اتریم به ارزش 49 میلیون دلار را در طی یک دزدی سایبری از دست داد. عاملان این دزدی هنوز شناسایی نشده‌اند.

کمپانی کره‌ای آپ بیت 342 هزار اتریم به ارزش 49 میلیون دلار را در طی یک دزدی سایبری از دست داد. عاملان این دزدی هنوز شناسایی نشده‌اند.
 
به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، بنظر می‌رسد زنجیره دزدی‌های رمز ارزها به این زودی متوقف نخواهد شد.
کمپانی کره‌ای فعال درزمینهٔ تبادل رمز ارزهای آپ بیت تایید کرده است که در تاریخ 27 نوامبر، 342 هزار اتریم کوین به ارزش 49میلیون دلار از کیف پول این شرکت به یک کیف پول ناشناس منتقل شده است.
 
در پی این دزدی، تمامی سپرده‌ها و برداشت‌های رمز ارزها متوقف شد و دارایی‌های این شرکت به کیف پول‌های آفلاین غیرقابل ردیابی منتقل شد.
آپ بیت اعلام کرد که اتریم های دزدیده‌شده را با دارایی‌های شرکت خودش جایگزین خواهد کرد، اما دو هفته طول می‌کشد تا سپرده‌ها و برداشت‌ها از سر گرفته شوند.
به‌ این‌ ترتیب کسانی که به این پول مجازی نیاز داشتند با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

 

 
این دزدی موجب شد که اعضای این جامعه برداشت‌هایی که از سوی این کیف پول ناشناس انجام می‌شد را مسدود کنند، اما سرنخی برای شناسایی فرد خطی نداشتند.
مظنون‌های احتمالی این دزدی بسیار زیاد هستند و می‌توان سازمان‌های جرائم آنلاین یا افراد داخلی این شرکت را در صدر فهرست قرارداد.
 
البته این اولین باری نیست که دزدی بزرگی درزمینهٔ رمز ارزها اتفاق می‌افتد. کمپانی Coincheck نیز 400 میلیون دلار از توکن های NEM خود را در شروع سال 2018 از دست داد.
با این‌ حال این سری از دزدی‌ها صدمات بسیار زیادی را به شرکت‌ها وارد می‌کند که جبران آنها به‌هیچ‌عنوان آسان نخواهد بود.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه