استخراج بیت کوین با گاز در آمریکا
همراه ما باشید

استخراج بیت کوین با گاز در آمریکا

استخراج بیت کوین با گاز در آمریکا

آی‌سی‌تی‌نیوز - یک شرکت مستقر در دنور که مراکز اطلاعاتی را در سایت‌های حفاری شیل نصب می کند تا از گاز طبیعی اضافی تولید شده در این چاه‌ها استفاده کند، می‌گوید تا حالا 8 پایگاه در سرتاسر آمریکا ایجاد کرده و قرار است 30 تاسیسات دیگر را تا نیمه اول سال آینده میلادی راه‌اندازی کند.

یک شرکت مستقر در دنور که مراکز اطلاعاتی را در سایت‌های حفاری شیل نصب می کند تا از گاز طبیعی اضافی تولید شده در این چاه‌ها استفاده کند، می‌گوید تا حالا 8 پایگاه در سرتاسر آمریکا ایجاد کرده و قرار است 30 تاسیسات دیگر را تا نیمه اول سال آینده میلادی راه‌اندازی کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از تسنیم، این مراکز راهی هستند برای حل مشکل روز افزون سوزاندن گاز. شرکت‌های نفتی گاز اضافی تولید شده در چاه‌های نفت را می‌سوزانند. آتش زدن این گازها در سال جاری میلادی در تگزاس به بالاترین حد رسیده است و در همین حال مشکل کمبود ظرفیت خط لوله هم وجود دارد.

 شرکت «کروسو انرژی سیستمز»  در حال مهار بخشی از این گاز اضافی و تبدیل آن به برق است تا این مراکز اطلاعاتی ذکر شده را راه‌اندازی کند و با استخراج بیت کوین، از آنها درآمد داشته باشد. این شرکت سال آینده 70 واحد را نصب می‌کند که هر کدام ظرفیت حدود یک مگاوات برق را دارند. به این ترتیب، از سوزانده شدن حدود 10 میلیون فوت مکعب گاز در روز جلوگیری می‌شود.

الکس اوردی، سرمایه گذار ارشد شرکت مدیریت سرمایه «آپر90» که موافقت کرده چهل میلیون دلار در این پروژه شرکت کروسو سرمایه گذاری کند گفت:« این راهی بسیار خلاقانه برای حل کردن یک مشکل محیط زیستی و اقتصادی برای صنعت نفت و گاز است». وی اضافه کرد این مدل تجاری مورد توجه تولید کنندگان بزرگ نفت و گاز قرار گرفته است. شرکت کروسو همچنین با فروش سهامش به سرمایه‌گذارانی مثل «بین کپیتال ونچرز» سی میلیون دلار درآمد داشته است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه