الگوریتم هوش مصنوعی بی‌ام‌و در گیت‌هاب قرار گرفت
همراه ما باشید

الگوریتم هوش مصنوعی بی‌ام‌و در گیت‌هاب قرار گرفت

الگوریتم هوش مصنوعی بی‌ام‌و در گیت‌هاب قرار گرفت

آی‌سی‌تی‌نیوز - بی‌ام‌و از سال‌ها پیش در تمامی مراکز تولید و مونتاژ خود فرایندهای تولید و مونتاژ حرفه‌ای پیشرفته را توسعه می‌دهد. از میان آن‌ها می‌توان به جابه‌جایی قطعات و محصولات به‌وسیله‌ی ربات‌ها و بازوهای رباتیک اگزواسکلتون برای کارگران اشاره کرد که به‌مرور به فرایندهای تولید و مونتاژ خودرو اضافه شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از زومیت، بی‌ام‌و از سال‌ها پیش در تمامی مراکز تولید و مونتاژ خود فرایندهای تولید و مونتاژ حرفه‌ای پیشرفته را توسعه می‌دهد. از میان آن‌ها می‌توان به جابه‌جایی قطعات و محصولات به‌وسیله‌ی ربات‌ها و بازوهای رباتیک اگزواسکلتون برای کارگران اشاره کرد که به‌مرور به فرایندهای تولید و مونتاژ خودرو اضافه شده‌اند. این خودروساز آلمانی اخیرا اعلام کرد الگوریتم هوش مصنوعی استفاده‌‌شده در تولید را برای استفاده‌ی عموم دردسترس قرار می‌دهد و الگوریتم‌های مذکور اکنون در این آدرس در گیت هاب قرار دارند

الگوریتم‌هایی که بی‌ام‌و منتشر کرد، بخش‌هایی اصلی از کاربردهای متنوع هوش مصنوعی هستند. به‌عنوان مثال، می‌توان به کاربردهای شناسایی تصویر خودکار و برچسب‌زنی روی تصاویر اشاره کرد. انتشار عمومی الگوریتم‌ها به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در سرتاسر جهان امکان می‌دهد کد منبع را مشاهده کنند و آن را بهبود دهند و از آن استفاده کنند. دِرِک درهر، مدیر بخش برنامه‌ریزی لجستیک بی‌ام‌و، درباره‌ی انتشار الگوریتم‌ها می‌گوید:گروه بی‌ام‌و با انتشار عمومی الگوریتم‌ها زمان توسعه برای شبکه‌های عصبی استفاده‌شده در سیستم‌های حمل‌ونقل و ربات‌ها را کاهش می‌دهد.


شبکه‌های عصبی در فرایند تولید خودرو، تصاویر زنده‌ از مراحل تولید و لجستیک را با مرکز داده‌ی تصاویر مقایسه می‌کنند تا هرگونه تفاوت با حالت نهایی مدنظر را شناسایی کنند. رویکرد متن‌بازی که بی‌ام‌و در پیش گرفت، علاوه‌بر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار به خود گروه خودروسازی نیز کمک می‌کند

کریستین پاترون، مدیر نوآوری و تحول دیجیتال Smart Data Analytics، درباره‌ی رویکرد متن‌باز اظهارنظر کرد:ما مؤلفه‌های اولیه‌ی نرم‌افزار برچسب‌گذاری تصویر خود را به عموم ارائه می‌کنیم. درمقابل، پشتیبانی لازم برای توسعه‌ی پیشرفته‌تر نرم‌افزار هوش مصنوعی به ما ارائه می‌شود. به‌علاوه، می‌توانیم تمرکز بیشتری روی پیشرفت کاربردهای هوش مصنوعی در تولید و لجستیک معطوف کنیم.کای دمترودر، مدیر بخش هوش مصنوعی و پلتفرم‌های داده‌ای بخش IT گروه بی‌ام‌و، درادامه افزود:سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در حوزه‌ی هوش مصنوعی می‌کنیم و با اشتراک‌گذاری الگوریتم‌ها با جامعه‌ی جهانی توسعه‌دهندگان، نقش خود را ایفا می‌کنیم و هوش مصنوعی را دردسترس گروه بزرگ‌تری از کاربران قرار می‌دهیم. انتظار داریم توسعه‌ی آتی در جامعه‌ی متن‌باز، به پیشرفت سریع و چابک‌تر نرم‌افزارها منجر شود.


رویکرد بی‌ام‌و در اشتراک‌گذاری الگوریتم‌ها، از قوانین جامعه‌ی متن‌باز پیروی می‌کند. تمامی کربران الگوریتم ناشناس باقی می‌مانند و هرگونه نقص در الگوریتم به‌سرعت پیدا می‌شود. در این فرایند، فعالیت‌های خودکار ارائه‌‌شده‌ی اپراتورهای پلتفرم نیز کاربردی هستند. گروه بی‌ام‌و برای تأیید کیفیت پیش از پیاده‌سازی یا اشتراک پیشنهاد کاربران، همه‌ی آن‌ها را بررسی می‌کند. مدل نهایی یا همان هوش مصنوعی که با الگوریتم‌های بهبودیافته توسعه می‌یابد، همیشه محفاظت می‌شود. توسعه‌دهندگان و مشارکت‌کنندگان در الگوریتم نیز می‌توانند درباره‌ی دسترسی داشتن یا نداشتن شرکای بی‌ام‌و به کدها تصمیم‌گیری کنند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه