لزوم تدوین قوانین و ساختار برای فناوری های نوظهور
همراه ما باشید

لزوم تدوین قوانین و ساختار برای فناوری های نوظهور

لزوم تدوین قوانین و ساختار برای فناوری های نوظهور

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی فاوا بر لزوم تدوین قوانین و ساختار برای فناوری های نوظهور در توسعه نسل چهارم فضا تاکید کرد.

رئیس پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی فاوا بر لزوم تدوین قوانین و ساختار برای فناوری های نوظهور در توسعه نسل چهارم فضا تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از مهر، علیرضا یاری در نشست علمی نقش فناوری های نوظهور در عرصه چهارم فضا که امروز ۲۴ آذرماه در محل پژوهشگاه ICT برگزار شد، بر اهمیت نقش فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی در صنعت فضایی تاکید و اظهار کرد: انقلاب صنعتی چهارم با بروز فناوری های نوین، مدل جدیدی از کسب و کار را ارائه می کند و این مساله هم اکنون در یک بررسی مطالعاتی در اروپا با چند فاز مختلف، به نتایجی هم رسیده است.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر رشد تکنولوژی از نسل اول فضا تاکنون که به نسل چهارم رسیده، فراز و نشیب زیادی داشته و خوشبختانه داده ها و اطلاعات جمع آوری شده در اروپا برای انجام نمونه های مطالعاتی، باز و قابل دسترسی است.

یاری افزود: بر این اساس فناوری های توسعه یافته در فضا روی زمین و فناوری هایی که روی زمین توسعه یافته و در فضا قابل استفاده است، می توانند محتوای حوزه نسل چهارم فضا را تغییر دهند. از این رو بررسی فناوری های نوظهور در این عرصه، نیاز به بستر تحقیقاتی پیرامون دانش کلان داده ها، اینترنت اشیا و حتی هوش مصنوعی دارد.

مدیر همایش علمی نقش فناوری های نوظهور در عرصه چهارم فضا اظهار کرد: این همایش قصد دارد به این سوال پاسخ دهد که چگونه می توان از طریق همه امکانات دریافت شده از فضا، به  اپلیکیشن های کاربردی و تجاری که در این عرصه ایجاد می شود دست یافت. چرا که محتواهای کاربردی، مانند روال سابق به صورت خام نبوده و می توان از آن برای تولید دانش جدید استفاده کرد.

نقش توانمند داده در بازار توسعه نسل چهارم فضا، اینترنت اشیا در ارتباط با فضا، هوش مصنوعی در حوزه فضا، توسعه کلان داده ها در نسل چهارم فضا و همچنین توسعه همکاری ها در این حوزه با بخش خصوصی، در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه