توئیتر شیوه‌ی پردازش تصاویر بارگذاری شده تغییر داد
همراه ما باشید

توئیتر شیوه‌ی پردازش تصاویر بارگذاری شده تغییر داد

توئیتر شیوه‌ی پردازش تصاویر بارگذاری شده تغییر داد

آی‌سی‌تی‌نیوز - توئیتر قصد دارد شیوه‌ی پردازش تصاویر بارگذاری شده در این سایت را تغییر دهد. شیوه‌ی جدیدی که توئیتر اتخاذ می‌کند، برای عکاسانی که حاصل کار خود را در توئیتر بارگذاری می‌کنند بسیار قابل تقدیر خواهد بود. نولان اُ.براین (Nolan O’Brien) که یکی از مهندسان توئیتر است گفته که پلتفرم توئیتر از این پس انکود عکس‌های JPEG را حفظ می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از زومیت، توئیتر قصد دارد شیوه‌ی پردازش تصاویر بارگذاری شده در این سایت را تغییر دهد. شیوه‌ی جدیدی که توئیتر اتخاذ می‌کند، برای عکاسانی که حاصل کار خود را در توئیتر بارگذاری می‌کنند بسیار قابل تقدیر خواهد بود. نولان اُ.براین (Nolan O’Brien) که یکی از مهندسان توئیتر است گفته که پلتفرم توئیتر از این پس انکود عکس‌های JPEG را حفظ می‌کند. پیش از این عکس‌های JPEG که در توئیتر بارگذاری می‌شد یک تغییر فرمت روی آن اعمال می‌شد و سپس نمایش داده می‌شد که این امر باعث کاهش کیفیت تصاویر می‌شد و برای عکاسان حرفه‌ای و طرفداران آن‌ها ناراحت‌کننده بود.اما باز هم باید به یک نکته توجه کرد؛ توئیتر ضمن اخذ این تصمیم و اجرای آن، گفته که تصاویر بندانگشتی مربوط به عکس‌های آپلود شده همچنان تغییر انکود داده شده و فشرده می‌شوند (اگر فرض کنیم تصویر ارسالی JPEG باشد) با این حال، وقتی کاربر روی این تصویر کلیک می‌کند، سایز اصلی تصویر با فرمت JPEG و با همان کیفیت به نمایش درمی‌آید.از امروز به بعد توئیتر انکودینگ تصاویر JPEG که برای بارگذاری در توئیتر انکود شده‌اند را حفظ می‌کند (هشدار: تصویر نمی‌تواند EXIF باشد)

به‌عنوان مثال: تصویری که می‌بینید JPEG است که با guetzli انکود شده و ۹۷ درصد کیفیت تصویر اصلی را دارد و در آن chroma subsampling انجام نشده‌است

-برگرفته از توئیتر نولان اُ.براین


توئیتر همچنان محدودیت‌هایی را که برای فایل‌های EXIF قرار داده بود، حفظ خواهد کرد. در این فایل‌ها اطلاعات اضافه در مورد تصویر ذخیره می‌شود؛ مانند اینکه این تصویر چه زمانی، چطور و کجا ثبت شده‌ است. پلتفرم توئیتر پیش از این مقررات مربوط به فایل‌های EXIF را اجرا می‌کرده است و این قوانین بسیار مناسب هستند؛ زیرا با وجود اینکه عکاسان علاقه‌مند هستند این اطلاعات بیان شود تا بتوانند ISO و اندازه‌ی دیافراگم عکس‌ها را ببینند یا اطلاعات حق کپی‌رایت را منتقل کنند، برخی افراد سودجو هم از اطلاعات اضافه در مورد عکس و محل ثبت آن سوء استفاده کرده و از آن برای موقعیت‌یابی استفاده می‌کنند

نمونه‌ای که اُ.براین در توئیتر خود آورده به‌خوبی نشان می‌دهد، حال که توئیتر محدودیت‌های مربوط به انکود JPEG را برداشته‌است و این عکس‌ها فشرده سازی نمی‌شوند، چه جزئیاتی در مورد عکس حفظ خواهند شد. تغییر ایجاد شده در پلتفرم توئیتر کوچک اما مهم است و امیدواریم تغییرات توئیتر به گونه‌ای ادامه یابد که فضای بهتری را برای اشتراک تصاویر فراهم کند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه