برگزاری رویدادی با هدف توسعه هوش مصنوعی در کشور
همراه ما باشید

برگزاری رویدادی با هدف توسعه هوش مصنوعی در کشور

برگزاری رویدادی با هدف توسعه هوش مصنوعی در کشور

آی‌سی‌تی‌نیوز - رویداد Tracewa در تاریخ 14 آذر در دانشکده انرژی دانشگاه شریف توسط Quera برگزار شد.

رویداد Tracewa در تاریخ 14 آذر در دانشکده انرژی دانشگاه شریف توسط Quera برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از اکوموتیو، رویداد Traceway با هدف انتقال تجربه و شبکه سازی میان برنامه نویسان و توسعه دهندگان ارشد در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در تاریخ 14 آذر در دانشکده انرژی دانشگاه شریف توسط Quera برگزار شد. در ابتدای برنامه، آقای تبریزی مدیر عامل Quera، به صورت اجمالی توضیحاتی در رابطه با استارتاپ Quera و نحوه اجرای رویداد ارائه دادند.

در اولین بخش ارائه ها ،عباس حسینی معاون فنی تپسل، در مورد سه نرم افزار تبلیغاتی شرکت پگاه با نامهای MediaAd ،Tapsell و Tagrow توضیح داد که چگونه با پیش بینی رفتار کاربران در مقابل تبلیغات مختلفی که مشاهده می کنند، تبلیغی را مرتبط به هر کاربر باشد، برای او نمایش دهد.

دومین ارائه توسط علی چلمقانی، مدیر محصول هوش مصنوعی در کافه بازار، انجام شد و در رابطه با پردازش زبان طبیعی در کافه بازار (که سه نرم افزار بازار، دیوار و بلد را در اختیار دارد) توضیحاتی داد.

وی مطرح کرد که به دلیل اهمیت داده و پردازش آن در عصر کنونی و تعداد یک بیلیون ActionLog جمع آوری شده از کاربران، حدود 40 الی 50 دانشمند داده در کافه بازار مشغول به فعالیت هستند.

تعدادی از مسائل با پردازش متن در کافه بازار تاکنون حل شده است. یکی از راه حلها چت دیوار هست که مورد بررسی قرار می گیرد و با کمک Unsupervised ML مکالمات در حدود 200 خوشه دسته بندی شدند و موضوعات آن را برچسب گذاری شد. با استفاده از این خوشه ها مزاحمت های ایجاد شده در چتها شناسایی و جلوی آنها گرفته می شود.

ارائه سوم را پیام آراسته دانشمند داده در مسیریاب بلد با عنوان داستان ترافیک در بلد انجام داد. وی اظهار کرد که مسیرهای پیشنهادی به دو صورت دریافت گزارشهای دستی و همچنین دریافت سیگنالهای GPS کاربران، تولید می شود. این سیگنالها با استفاده از Map Matching، بر روی مسیرهای درست نمایش داده شده در نقشه قرار می گیرند.

یکی از چالشها تخمین سرعت کاربران هنگامی که وارد تونل می شوند هست و آن با استفاده از محاسبه متوسط سرعت ابتدای ورود به تونل و سرعت هنگام خروج از تونل، بدست می آید.

ارائه آخر هم توسط ارائه آخر هم توسط حامد دهقانی مهندس داده از دیجی کالا در مورد سیستم های پیشنهادگری  بود، که هم اکنون در دیجی کالا وجود دارد. تا پیش از این از سیستم های Third Party استفاده می شد اما اکنون مهندسان سیستمی بهینه را ایجاد کردند و منجر به کاهش هزینه و نتایج بهتر شد.

در انتهای رویداد، ارائه کوتاهی از استارتاپ های سلام سینما، واکاویک و ویرگول انجام شد و هر کدام توضیح اجمالی در مورد نحوه عملکرد خود ارائه دادند.

شبکه سازی به این صورت بود که در پشت کارت هر یک از افراد نشانی ثبت شده بود و افراد با نشان های مشابه سر یک میز قرار می گرفتند و به تعدادی از سوالات به منظور آشنایی بیشتر با یکدیگر پاسخ می دادند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه