با زنان قدرتمند حوزه تکنولوژی آشنا شوید
همراه ما باشید

با زنان قدرتمند حوزه تکنولوژی آشنا شوید

با زنان قدرتمند حوزه تکنولوژی آشنا شوید

آی‌سی‌تی‌نیوز - فوربز امسال هم فهرست «زنان قدرتمند» خود را منتشر کرده و 20 نفر را در حوزه تکنولوژی معرفی نموده که روز به روز قدرت بیشتری در این بخش پیدا می کنند. سه نفر این لیست، مدیرانی هستند که به رشد شرکت های خود کمک شایانی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، فوربز امسال هم فهرست «زنان قدرتمند» خود را منتشر کرده و 20 نفر را در حوزه تکنولوژی معرفی نموده که روز به روز قدرت بیشتری در این بخش پیدا می کنند. سه نفر این لیست، مدیرانی هستند که به رشد شرکت های خود کمک شایانی کرده اند.

در رده اول شاهد حضور «جینی رومتی» مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره IBM قرار دارد. قرارداد 34 میلیارد دلاری خرید ردهت توسط IBM آینده این شرکت و حتی کل دنیای تکنولوژی را تغییر داده است.

جینی رومتی مدیر عامل IBM

رده دوم به «سوزان وویچیتسکی» مدیرعامل یوتیوب اختصاص دارد. البته او سال آرامی را سپری نکرد و انتشار محتوای بحث برانگیز در این پلتفرم ویدیویی محبوب، تا حد زیادی فعالیت های وویچیتسکی را تحت تأثیر قرار داد. «سفرا کتز» مدیرعامل اوراکل نفر بعدیست که اوایل سال جاری میلادی پس از مرگ «مارک هارد»، به تنهایی عنوان مدیر عامل این غول تکنولوژی را بر عهده دارد.

البته به عقیده فوربز، قدرت تنها در دستان مدیران عالیرتبه نیست و زنان در پست های مدیریتی ارشد هم می توانند به اندازه کافی تأثیرگذار باشند. «شریل سندبرگ» مدیر ارشد عملیات فیسبوک در رتبه چهارم زنان قدرتمند فوربز (در حوزه تکنولوژی) حضور دارد. البته فعالیت های او همیشه زیر سایه رسوایی های فیسبوک قرار می گیرد. پس از او «روث پرت» مدیر ارشد مالی آلفابت و سپس «ایمی هود» مدیر ارشد مالی مایکروسافت قرار می گیرد. نقش هود در تریلیون دلاری شدن مایکروسافت را نمی توان نادیده گرفت.

در ادامه فهرست زنان قدرتمند فوربز در دنیای تکنولوژی را می بینید:

جینی رومتی، مدیر عامل IBM
سوزان وویچیتسکی، میدر عامل یوتیوب
سفرا کتز، مدیر عامل اوراکل
شریل سندبرگ، مدیر ارشد عملیات فیسبوک
روث پرت، مدیر ارشد مالی آلفابت
ایمی هود، مدیر ارشد مالی مایکروسافت
جنیفر مورگان، مدیرعامل SAP
رشنی نادر، مدیرعامل شرکت HCL
گوین شاتول، نماینده اسپیس ایکس
مگی وی وو، مدیر ارشد مالی علی بابا
هوی لینگ تان، هم مؤسس و مدیر ارشد عملیات شرکت Grab
ژو گانفی، مدیرعامل شرکت لنز تکنولوژی
جین جی سون، مدیرعامل شرکت Ctrip
لام وای یینگ، رئیس هیئت مدیره شرکت Biel Crystal
مری میکر، شریک اصلی شرکت Bond Capital
جنی لی، شریک اصلی شرکت GGV Capital
مگ وایتن، مدیرعامل شرکت Quibi
ان وویچیتسکی، هم مؤسس و مدیرعامل شرکت 23andMe
آیلین لی، مؤسس شرکت Cowboy Ventures
کرستن گرین، مؤسس شرکت Forerunner Ventures

البته در فهرست کلی قدرتمندترین زنان جهان «آنجلا مرکل» صدراعظم آلمان جایگاه نخست را در اختیار دارد. «گرتا تونبرگ» که معرف حضورتان هست هم جایگاه صدم این لیست را به خود اختصاص داده است

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه