گیاه ماری جوانا و قهوه را به ایستگاه فضایی بین المللی می‌رود
همراه ما باشید

گیاه ماری جوانا و قهوه را به ایستگاه فضایی بین المللی می‌رود

گیاه ماری جوانا و قهوه را به ایستگاه فضایی بین المللی می‌رود

آی‌سی‌تی‌نیوز - به گزارش Mashable، شرکت زیست‌فناوری کشاورزی Front Range Biosciences در همکاری با شرکتی به نام Space Cells و دانشگاه کلرادو، قصد دارند بیش از 480 کشت یاخته های گیاهان ماری‌جوانا و قهوه را در محفظه ای خصوص به فضا بفرستند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به گزارش Mashable، شرکت زیست‌فناوری کشاورزی Front Range Biosciences در همکاری با شرکتی به نام Space Cells و دانشگاه کلرادو، قصد دارند بیش از 480 کشت یاخته های گیاهان ماری‌جوانا و قهوه را در محفظه ای خصوص به فضا بفرستند.

گیاهان مذکور پس از گذراندن یک ماه در فضا به زمین بازگردانده می شوند تا تاثیرات بی وزنی و امواج رادیویی روی آنها مورد مطالعه قرار گیرد.

«Jonathan Vaught»، مدیرعامل شرکت Front Range در مورد این آزمایش می گوید:

«قرار است برای اولین بار اثرات ریزگرانش و سفر فضایی را روی کشت یاخته های قهوه و شاه دانه مطالعه کنیم. برخی مطالعات علمی از نظریه جهش ژنتیکی گیاهان در فضا پشتیبانی می کنند. این فرصتی است تا ببینیم جهش ژنتیکی پس از بازگشتن گیاه به زمین با آن باقی می ماند یا خیر.»

ایده ارسال ماری‌جوانا به فضا برای اهداف پژوهشی کمی مضحک به نظر می رسد، ولی در حقیقت کشت یاخته این گیاه به فضا ارسال می شود بنابراین امکان مصرف آن وجود ندارد. ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا سال گذشته میلادی در یک پادکست زنده ماری‌جوانا مصرف کرد که انتقادات بسیاری از جمله مقامات ناسا را در پی داشت.

این اقدام وی سبب شد سهام تسلا در آن روز 9 درصد سقوط کند. ماسک بعداً از این کار ابراز پشیمانی کرد و گفت که هیچ کدام از کارکنان اسپیس ایکس در محیط کار مواد مخدر مصرف نمی کنند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه