تنها ۱۰ درصد آمریکایی ها گوشی بالای ۱۰۰۰ دلاری داردند
همراه ما باشید

تنها ۱۰ درصد آمریکایی ها گوشی بالای ۱۰۰۰ دلاری داردند

تنها ۱۰ درصد آمریکایی ها گوشی بالای ۱۰۰۰ دلاری داردند

آی‌سی‌تی‌نیوز - طبق گزارشی جدید کمتر از ده درصد آمریکایی ها هزار دلار یا بیشتر را صرف خرید گوشی های جدید می کنند. با در نظر داشتن این حقیقت که بسیاری از پرچمداران امروزی بیشتر از محدوده هزار دلار قیمت دارند این خبر که شهروندان آمریکا (با درآمد سرانه بالا) حاضر نیستند بابت خرید آنها پول بدهند و در عوض به خرید گوشی های ارزان قیمت روی آورده اند می تواند زنگ خطر را برای شرکت های سازنده موبایل به صدا در بیاورد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، طبق گزارشی جدید کمتر از ده درصد آمریکایی ها هزار دلار یا بیشتر را صرف خرید گوشی های جدید می کنند. با در نظر داشتن این حقیقت که بسیاری از پرچمداران امروزی بیشتر از محدوده هزار دلار قیمت دارند این خبر که شهروندان آمریکا (با درآمد سرانه بالا) حاضر نیستند بابت خرید آنها پول بدهند و در عوض به خرید گوشی های ارزان قیمت روی آورده اند می تواند زنگ خطر را برای شرکت های سازنده موبایل به صدا در بیاورد.

این گزارش که توسط شرکت تحقیقاتی NPD انجام شده نشان می دهد که با وجود تمرکز رسانه ای بیشتر روی پرچمدارانی نظیر گلکسی نوت ۱۰، گلکسی اس ۱۰ و آیفون ۱۱ پرو، آمریکایی ها کمتر علاقه ای به صرف دلارهای خود و خرید این گوشی های گران قیمت دارند.


در گزارش خود خاطر نشان کرده که این مساله می تواند به خاطر مهاجرت کاربران به 5G باشد. در حال حاضر 5G مراحل اولیه راه اندازی را در آمریکا می گذراند و بسیاری مناطق هنوز تحت پوشش این شبکه قرار نگرفته اند. گوشی های پشتیبانی کننده از شبکه نسل پنجم نیز فعلا در بازار محدود هستند و عموما قیمتی بالای هزار دلار دارند.

از طرف دیگر با در نظر داشتن بررسی های صورت گرفته احتمال آنکه مشتریان در نیویورک سیتی و لس آنجلس اقدام به خرید گوشی های هوشمند هزار دلاری کنند بیشتر از بقیه مناطق است.

برخی مشتریان بالقوه نیز احتمالا ترجیح می دهند صبر کنند تا 5G مقرون به صرفه تر شود و محدوده پوشش فراگیرتری پیدا کند و سپس اقدام به خرید این گوشی ها کنند. گزارش NPD همچنین به تفاوت عمده در عادات خرید مردم از منطقه ای به منطقه دیگر خبر داده است. برای مثال همانطور که در بالا اشاره شد طبق این گزارش افرادی که در شهرهایی نظیر لس آنجلس و نیویورک سیتی زندگی می کنند بیشتر احتمال دارد که اقدام به خرید یک گوشی هزار دلاری کنند.

در انتهای سال ۲۰۱۹ آگاهی نسبت به شبکه نسل پنجم نیز به رقم ۳ از ۴ نفر (یعنی ۷۳ درصد) رسیده است؛ این رقم افزایشی چشمگیر را نسبت به رقم ۴۴ درصدی در انتهای نیمه نخست سال ۲۰۱۸ نشان می دهد. همچنین علاوه بر افزایش آگاهی عمومی نسبت به نسل جدید شبکه موبایل، گزارش شده که هم اکنون تنها ۳۳ درصد از کاربران آمریکایی علاقمند به خرید گوشی های پشتیبانی کننده از این شبکه هستند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه