وزارت ارتباطات از سرمایه گذاری های خطرپذیر حمایت می کند
همراه ما باشید

وزارت ارتباطات از سرمایه گذاری های خطرپذیر حمایت می کند

وزارت ارتباطات از سرمایه گذاری های خطرپذیر حمایت می کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه دارند از محل منابع داخلی خود و در قالب وام وجوه اداره شده، تا 140 میلیارد تومان برای کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، ایجاد اپراتورهای ارایه خدمات الکترونیکی و طرح‌های اشتغال‌آفرین هزینه کنند.

شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه دارند از محل منابع داخلی خود و در قالب وام وجوه اداره شده، تا 140 میلیارد تومان برای کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، ایجاد اپراتورهای ارایه خدمات الکترونیکی و طرح‌های اشتغال‌آفرین هزینه کنند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از آی‌تی‌من،بر اساس تبصره 18 لایحه بودجه سال 99 کل کشور، به شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می‌شود با تأیید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا مبلغ یکهزار و چهارصد میلیارد ریال از محل منابع داخلی خود و برای کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، ایجاد کارور(اپراتور)های ارایه‌کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخش‌ها، حمایت از طرح(پروژه)های توسعه‌ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات در این بخش توسط بخش‌های خصوصی و تعاونی به صورت وجوه اداره شده براساس آیین‌نامه‌ای که به پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، اختصاص دهند و مابه‌التفاوت نرخ سود را از محل آن پرداخت کنند.

سازمان فناوری اطلاعات نیز بر اساس این تبصره، برای انجام پروژه‌های PPP برای توسعه دولت الکترونیکی با استفاده از منابع بودجه‌ای وزارت ارتباطات مجاز شده است.

بند (ج) تبصره 18 لایحه بودجه چنین می‌گوید: «به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می‌شود که از طریق سازمان توسعه‌ای و شرکت‌های تابعه خود نسبت به مشارکت خصوصی- عمومی داخلی و خارجی به منظور انجام طرح(پروژه)های دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی ازجمله هوشمندسازی مدارس موضوع ماده٦٩ قانون برنامه ششم توسعه اقدام کند. منابع مورد نیاز جهت سرمایه گذاری بخش دولتی از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و منابع داخلی شرکت‌های تابعه با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌شود و از محل ردیف ١٤٩٠٠٠ جدول شماره٧ این قانون (که مربوط به بودجه وزارت ارتباطات است) به مصرف می‌رسد.»

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه